reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Intel Corporation
Biznes |

Intel wstrzymuje ekspansję w Wietnamie?

Plan ekspansji amerykańskiego producenta chipów w Wietnamie zakładał podwojenie działalności w tym kraju. Obecnie, Intel podobno wstrzymał swoje plany, niwecząc chipowe ambicje tego kraju.

W Wietnamie znajduje się jedna z największych na świecie fabryk Intela zajmująca się montażem, pakowaniem i testowaniem chipów, a kraj ten stawia na dalszą ekspansję – zwłaszcza od czasu, gdy prezydent USA Joe Biden ogłosił plany rozwoju sektora chipów w Wietnamie podczas wizyty we wrześniu.

W obliczu napięć geopolitycznych i handlowych, Wietnam chętnie promuje się jako alternatywa dla Chin i Tajwanu. Jednak jeden z uczestników tamtego spotkania powiedział Agencji Reutera, że wkrótce po wizycie Bidena amerykańscy urzędnicy powiadomili niewielką grupę biznesmenów i specjalistów, że Intel odłożył na półkę swoje plany dotyczące wietnamskiej ekspansji.

Źródło zdradziło też, że Intel podjął tę decyzję już w lipcu. Gigant nie upublicznił jednak decyzji o odwołaniu ekspansji. Według innego źródła, Intel obawiał się nadmiernej biurokracji i stabilności dostaw energii.

Intel odmówił skomentowania informacji podanej przez Agencję Reutera, ale stwierdził: 

"Wietnam wciąż będzie kluczową częścią naszej globalnej działalności produkcyjnej w miarę wzrostu popytu na półprzewodniki."


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama