reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Polestar
Przemysł elektroniczny |

Polestar podpisuje umowę na baterie z SK On

Szwedzki producent pojazdów elektrycznych Polestar podpisał umowę z południowokoreańskim producentem akumulatorów SK On na dostawę modułów ogniw akumulatorowych do zbliżającego się 4-drzwiowego GT Polestar 5.

Szwedzka firma twierdzi, że wybrała SK On ze względu na doskonałą technologię ogniw akumulatorowych koreańskiej firmy, oferującą wysokowydajną chemię, szybkie ładowanie, wydajne rozładowywanie i doskonały zasięg jazdy. Moduły ogniw akumulatorowych o wysokiej zawartości niklu składają się z bardzo długich, 56-centymetrowych ogniw o wysokiej gęstości energii.

"Nasze relacje z SK On były owocne już po pierwszym protokole ustaleń i ich inwestycji w naszą markę. Polestar 5 rozwija się w szybkim tempie i będzie wyposażony w akumulator o dużej pojemności, aby zapewnić osiągi jakich oczekuje się od naszego grand tourera" – mówi Thomas Ingenlath, dyrektor generalny Polestar, w komunikacie prasowym.

Z planowanym rozpoczęciem produkcji w 2025 roku, Polestar 5 stanowi ewolucję samochodu koncepcyjnego Polestar Precept.

"Cieszymy się, że możemy współpracować z Polestar nad jego topowym modelem EV. Umocnimy nasze partnerstwo z Polestar i stworzymy nowe możliwości dzięki tej umowie" – mówi Jee Dong-seob, dyrektor generalny SK On.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama