reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Skriware
Nauka i technologie |

800 placówek publicznych z dostępem do Skriware Academy

Łatwy dostęp do dobrze wykształconych i wykwalifikowanych pracowników jest dużym atutem Polski przy rozważaniu jej jako lokalizacji dla kolejnej inwestycji. Oprócz różnych form wsparcia i ulg, to właśnie ten fakt zaważył na wybraniu Dolnego Śląska przez Intel jako miejsce dla jego giga fabryki. Jeśli nasz kraj chce się dalej rozwijać i wciąż przyciągać zagranicznych inwestorów, nie może stracić swojego atutu, jakim jest dostęp do specjalistów. Evertiq pisał nawet, że z takim problem mierzą się już Niemcy, a inwestycja amerykańskiego giganta również przekłada się na edukację.

Jednak, żebyśmy mogli stać się przyszłością Europy, a nie tylko chwilowym kierunkiem, Polska musi zadbać o edukację najmłodszych. Tutaj duże pole do popisu mają również firmy z branży EdTech, a wśród nich zdecydowanie wyróżnia się polska firma Skriware o globalnym zasięgu, która konsekwentnie się rozwija, nawiązując współpracę z coraz to silniejszymi graczami, jak Intel czy Shape Robotics. 

Skriware wspiera nauczycieli ze stołecznych szkół podstawowych i ponadpodstawowych w realizacji rządowego programu Laboratoria Przyszłości i jak poinformuje w komunikacie prasowym – nawiązało współpracę z Urzędem Miasta st. Warszawy i dołączyło do projektu Eduwarszawa, w ramach którego od 19 października bezpłatnie udostępni nauczycielom materiały edukacyjne z platformy Skriware Academy.

Współpraca ze Skriware, a w przyszłości z innymi partnerami, jest kolejną korzyścią, jaka płynie z warszawskiej domeny edukacyjnej Eduwarszawa.pl. Jedno, wspólne środowisko dla wszystkich warszawskich nauczycielek i nauczycieli oraz uczennic i uczniów pozwala na szybkie dostarczanie tych samych, wartościowych zasobów i usług każdemu przedszkolu i szkole w Warszawie. Przy współpracy ze Skriware skorzystaliśmy z możliwości wspólnego logowania, a w obszarze bieżącej współpracy oprzemy się na sprawdzonych kanałach komunikacji i współpracy w środowisku MS365” – mówi Joanna Gospodarczyk, Dyrektorka Biura Edukacji w Urzędzie Miasta st. Warszawy.

Bardzo mnie cieszy zawarcie współpracy z Urzędem Miasta st. Warszawy, która umożliwia kompleksowe wsparcie stołecznych nauczycieli w doskonaleniu kompetencji zawodowych oraz realizacji inspirujących pomysłów na prowadzenie zajęć z wykorzystaniem doświadczeń i nowych technologii. Wierzę, że jest to kolejny krok do budowania szkół na miarę XXI w., w których przyswajanie wiedzy łączy się z odkrywaniem świata i nabywaniem kompetencji przyszłości. Zachęcam wszystkie samorządy do nawiązania współpracy, dzięki której kolejni nauczyciele uzyskają dostęp do platformy z materiałami edukacyjnymi stworzonymi w oparciu o bazę programową i metodologię STEAM” – mówi Karol Górnowicz, Prezes Skriware. 

Skriware Academy opiera się na metodologii nauczania STEAM, która łączy nauki przyrodnicze (Science), technologię (Technology), inżynierię (Engineering), nauki humanistyczne (Arts) i matematykę (Mathematics). Firma wskazuje, że koncepcja ta polega na odejściu od tradycyjnego sposobu uczenia, bazującego na zapamiętywaniu partii wiedzy z podręczników, na rzecz eksperymentowania, doświadczania i dedukcji jest od lat stosowana w Stanach Zjednoczonych.

Firma podaje, że jej bezpłatny pakiet Skriware Academy dla szkół uczestniczących w programie Laboratoria Przyszłości obejmuje 10 kont nauczycielskich w każdej placówce, które umożliwiają korzystanie z: 

  • platformy edukacyjnej Skriware Academy z materiałami dydaktycznymi i e-learningowymi (w tym m.in. z 25 pomysłami na lekcyjne aktywności i gotowymi scenariuszami zajęć, 8 e-kursami, 16 materiałami wideo oraz kartami pracy i materiałami multimedialnymi dla uczniów); 
  • bazy gotowych do wydruku modeli 3D Skrimarket (która zawiera ponad 20 tys. modeli online, dedykowaną sekcję dla modeli edukacyjnych z 10 przedmiotów oraz sekcję przeznaczoną do edukacji specjalnej); 
  • autorskich narzędzi do modelowania 3D Playground i Creator (z dostępem online dla każdego ucznia – do wykorzystania zarówno w szkole, jak i w domu);
  • całorocznego wsparcia (m.in. cyklicznie odbywających się webinarów oraz możliwości wymiany doświadczeń i generowania inspiracji w grupie dyskusyjnej skupiającej społeczność nauczycieli). 

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama