reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Nvidia
Biznes |

Foxconn i Nvidia ujawniają plan budowy "fabryk AI"

Dwie światowe potęgi w dziedzinie elektroniki zamierzają zbudować nowy rodzaj centrów danych, które będą przetwarzać, udoskonalać i przekształcać ogromne ilości danych w modele i tokeny sztucznej inteligencji.

Dyrektor generalny Nvidii Jensen Huang oraz prezes i dyrektor generalny Foxconnu Young Liu ogłosili to podczas czatu na imprezie w Tajpej. Dokładny charakter partnerstwa jest jednak nieco trudny do określenia. Partnerzy twierdzą, że planują stworzyć fabryki AI – gigantyczne centra danych, które będą mogły przyjmować i przetwarzać dane z szerokiej gamy aplikacji, takich jak inteligentna produkcja, inspekcja procesów pracy, pojazdy elektryczne, platformy robotyki, generatywne usługi AI oparte na języku i inne.

W związku z tym, Foxconn twierdzi, że zintegruje chipy i oprogramowanie Nvidii – w tym najnowocześniejszy superchip GH200 – w celu opracowania tej nowej klasy centrów danych.

"Pojawił się nowy rodzaj produkcji – produkcja inteligencji. A centra danych, które ją produkują, są fabrykami sztucznej inteligencji" – powiedział Huang. "Foxconn ma doświadczenie i skalę, aby budować fabryki AI na całym świecie. Cieszymy się, że możemy rozszerzyć nasze dziesięcioletnie partnerstwo z Foxconn, aby przyspieszyć rewolucję przemysłową AI".

Nie jest to pierwsza tak duża współpraca obu firm. W styczniu Foxconn i Nvidia ogłosiły plan, w ramach którego Foxconn miałby produkować elektroniczne jednostki sterujące (ECU) do samochodów oparte na chipie DRIVE Orin firmy Nvidia w celu sprzedaży na rynku globalnym.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama