reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© GOV
Biznes |

800 mln zł dla Zakładów Mechanicznych „Bumar-Łabędy"

W Zakładach Mechanicznych „Bumar-Łabędy” mają być produkowane 54 Kraby rocznie. W związku z tymi planami podjęto decyzję o zainwestowaniu w drugą linię produkcyjną.

W piątek, 13 października, premier Mateusz Morawiecki odwiedził Zakłady Mechaniczne „Bumar-Łabędy” S.A., by podpisać umowę inwestycyjną, dzięki której gliwicka spółka zdobędzie kompetencje w obszarze sprzętu artyleryjskiego i będzie mogła budować nowe zdolności. 

PGZ podkreśla w aktualnościach, że Zakłady Mechaniczne „Bumar-Łabędy” S.A. mają strategiczne znaczenie dla obronności państwa, a od lat specjalizują się w produkcji, remontach i serwisie sprzętu pancernego, przeprowadza modyfikacje czołgów T72. Gliwicka spółka jest głównym wykonawcą modernizacji czołgów Leopard 2A4 do standardu Leopard 2PL.

„Dwa miesiące temu byliśmy tutaj w Bumarze-Łabędy i obiecaliśmy dokapitalizowanie po to, żeby rozpocząć produkcję Krabów. Jesteśmy dzisiaj po zakończonym procesie legislacyjnym, aby ta produkcja mogła ruszyć. To jasny dowód na to, że dotrzymujemy słowa i szanujemy ludzi. Przeznaczamy 800 mln zł na dokapitalizowanie tego zakładu po to, żeby tutaj produkowane były Kraby – 54 rocznie, już za kilka lat, po wybudowaniu nowej linii technologiczne" – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki powiedział, że rząd przeznaczy 800 mln zł na dokapitalizowanie zakładu „Bumar-Łabędy”.

„Konsekwentnie optymalizujemy potencjał naszej Grupy, by móc dynamicznie odpowiadać na potrzeby polskich Sił Zbrojnych. Dzięki wsparciu polskiego rządu po raz kolejny będziemy w stanie zwiększyć nasze zdolności, rozbudować hale produkcyjne i wzmocnić park technologiczny. Dziękujemy panu premierowi, że kolejna spółka Grupy PGZ wraca na tory rozwoju i za okazane nam zaufanie. Zakłady Mechaniczne „Bumar-Łabędy” S.A. to spółka, która jest istotnym ogniwem tworzącym potencjał obronny naszego kraju. Bumar to kapitał wieloletniej tradycji i doświadczenia a przede wszystkim doskonale wyszkolona kadra. Ludzie Śląska, to ludzie ciężkiej pracy, więc jestem pewien, że nie zawiedziemy. Mam przekonanie, że te kompetencje, które są w Bumarze, dają gwarancję sukcesu również w nowym dla spółki obszarze” – mówił Sebastian Chwałek, prezes zarządu PGZ S.A.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama