reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PGZ
Przemysł elektroniczny |

Javeliny będą produkowane w Polsce

We wtorek, 10 października, w Skarżysku-Kamiennej prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej zapowiedział, że elementy systemów rakietowych Himars i Chunmoo będą powstawały w zakładach polskiej spółki – Mesko.

„Mesko jest jednym z największych i kluczowych podmiotów w polskim przemyśle zbrojeniowym. 2 700 pracowników, którzy realizują najbardziej zaawansowane technologicznie produkty naszej grupy zbrojeniowej to dopiero początek” – mówił Sebastian Chwałek, prezes PGZ podczas konferencji prasowej.

Mesko będzie pierwszym zakładem zlokalizowanym poza USA, w którym będą produkowane produkowane systemy rakietowe Javelin.

„W najbliższych miesiącach tutaj w Skarżysku, w Pionkach, ale też prawdopodobnie w innych lokalizacjach, które niedługo wskażemy, będziemy rozbudowywać możliwości produkcji amunicji mało-, średnio- i wielkokalibrowej, systemów rakietowych, szczególnie przeciwlotniczych, ale także tych, które pozyskaliśmy od amerykańskich partnerów. Mesko to pierwszy zakład po Stanach Zjednoczonych, gdzie będą powstawały systemy rakietowe Javelin, to tu w Skarżysku-Kamiennej będzie linia produkcyjna do kolejnego ważnego systemu – Himars, i tu w grupie Mesko będziemy realizowali produkcje systemów rakietowych do wyrzutni Chunmoo” – mówił dalej Sebastian Chwałek.

Prezes PGZ zapowiedział również, że realizacja tych projektów będzie wymagała zatrudnienia „kolejnych setek pracowników”. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama