reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Soitec
Przemysł elektroniczny |

Soitec otwiera nową fabrykę SiC

Francuski dostawca materiałów półprzewodnikowych Soitec oficjalnie zainaugurował swoją nową fabrykę w Bernin, położonym niedaleko Grenoble. Uruchomienie nowej fabryki jest kluczowym krokiem w planie Soitec, którego celem jest trzykrotny wzrost rynków zbytu do 2030 roku.

Soitec opracował technologię SmartSiC jako odpowiedź na wyzwania związane z elektryfikacją pojazdów. Technologia ta, oparta na SiC, ma na celu ustanowienie nowego standardu z lepszą wydajnością dla systemów konwersji energii. Dzięki zmniejszonym stratom energii, lepszemu zarządzaniu termicznemu i zwiększonej gęstości mocy, materiał ten zwiększa zasięg i wydajność pojazdów elektrycznych. Dzięki zastosowaniu technologii SmartCut, każde podłoże SiC może być użyte 10 razy.

W rezultacie SmartSiC umożliwia pojazdom elektrycznym osiągnięcie zasięgu powyżej 500 km. Dla porównania średni zasięg w przypadku pojazdów wykorzystujących krzemowe alternatywy IGPT wynosi 350 km. Firma zaznacza również w komunikacie prasowym, że nie dość, że zwiększa się zasięg, to jednocześnie podczas produkcji płytek zmniejszeniu ulega emisji CO2 – o 70% w porównaniu z monokrystalicznymi podłożami SiC.

Rozwój technologii rozpoczął się w 2020 r. we współpracy z CEA-Leti i otrzymał wsparcie finansowe od państwa francuskiego, regionu, władz lokalnych i Unii Europejskiej.

Nowy zakład będzie miał powierzchnię 2 500 metrów kwadratowych i ostateczną zdolność produkcyjną 500 000 wafli SmartSiC rocznie. Przyczyni się to do realizacji strategii zrównoważonego wzrostu firmy Soitec, mającej na celu trzykrotne rozszerzenie rynków zbytu do 2030 roku. Nowy zakład ma stworzyć 400 bezpośrednich miejsc pracy.

"Bardziej niż kiedykolwiek jesteśmy gotowi uczynić naszą technologię SmartSiC nowym standardem w materiałach półprzewodnikowych dla przyszłych generacji samochodów elektrycznych. Ta fabryka pozwoli nam zaspokoić rosnący popyt na węglik krzemu i zdobyć 30% udziału w rynku do 2030 r., jednocześnie przyczyniając się do zwiększenia wydajności i przystępności cenowej mobilności elektrycznej. Fabryka została ukończona w rekordowym czasie i odzwierciedla naszą efektywność przemysłową oraz strategię na przyszłość, opartą na rozszerzaniu naszego portfolio produktów i technologii" – mówi Pierre Barnabé, dyrektor generalny Soitec, w komunikacie prasowym.

Dyrektor generalny podsumowuje, że Soitec będzie nadal prezentować francuskie i europejskie know-how na światowych rynkach półprzewodników.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama