reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Saab
Przemysł elektroniczny |

Saab zaprezentował pierwszy samolot dla Polski

W piątek, 29 września, Saab zaprezentował pierwszy samolot Saab 340 Airborne Early Warning (AEW) zamówiony przez Polskę podczas ceremonii w Linköping. Prezentacja odbyła się zaledwie dwa miesiące po złożeniu przez Polskę zamówienia na dwa samoloty AEW.

Saab podkreśla w komunikacie, że prezentacja ta stanowi kamień milowy w kierunku szybko postępującej dostawy do Polski samolotu Saab 340 AEW wyposażonego w radar Erieye. Zapewnione przez Saaba rozwiązanie ma zapewnić polskim narodowym siłom zbrojnym atut, który wzmocni  integralność terytorialną i bezpieczeństwo narodowe.

"Jesteśmy zaszczyceni, że możemy zapewnić Polsce tak istotne możliwości i dumni, że szybko zbliżamy się do dostarczenia systemu wczesnego ostrzegania Sił Zbrojnych RP" – mówi Carl-Johan Bergholm, szef działu Surveillance w Saab.

Jak wyjaśnia koncern, Saab 340 AEW, wraz z powiązanym sprzętem naziemnym, zapewnia szczegółowy obraz sytuacji, który może być wykorzystywany do zadań wojskowych i cywilnych, w tym nadzoru powietrznego i operacji ratowniczych. 

System Erieye AEW/AEW&C firmy Saab został zakupiony przez dziewięć krajów w różnych konfiguracjach, co czyni go jednym z najczęściej używanych systemów nadzoru powietrznego na świecie.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama