reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Taiwan ministry
Nauka i technologie |

Ważne partnerstwo Słowacji i Tajwanu

W czwartek, 29 września, Tajwan i Słowacja podpisały umowę o współpracy w zakresie półprzewodników, dzięki czemu na Słowacji powstanie laboratorium półprzewodników, a zarazem kuźnia talentów branży zaawansowanych technologii.

Zgodnie z umową, tajwańscy i słowaccy eksperci będą prowadzić wymianę technologii i współpracować w zakresie rozwoju technologii. Tajwan podzieli się również swoim doświadczeniem w dziedzinie półprzewodników, aby pomóc Słowacji w budowaniu potencjału na tym polu, podało w oświadczeniu przedstawicielstwo Tajwanu na Słowacji.

David Lee, przedstawiciel Tajwanu na Słowacji, powiedział, że Tajwan i Słowacja są podobnie myślącymi partnerami, a dzięki umowie Tajwański Instytut Badań Technologii Przemysłowych będzie ściśle współpracował z STUBA i SAS, aby wspólnie zbudować krajowe laboratorium półprzewodników na Słowacji.

Strona tajwańska zobowiązała się również do promowania specjalnych stypendiów półprzewodnikowych, aby słowaccy eksperci i studenci mogli odwiedzili Tajwan, co przełożyłoby się na wzmocnienie potencjału Słowacji. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama