reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

QNA Technology dąży do komercjalizacji

Unikatowe w skali światowej technologie QNA Technology S.A. są testowane przez dwie firmy z branży wyświetlaczy. Polska spółka liczy na przyspieszenie komercjalizacji swoich produktów.

Syntezowanie kropek kwantowych w komercyjnych ilościach i w jakości, której oczekuje rynek, jest rzeczą na tyle trudną, że specjalizuje się w tym mniej niż 10 firm na całym świecie. 

QNA Technology wpisuje się jeszcze w mniejszą niszę, ponieważ nie ma firmy, która wytwarzałaby niebieskie kropki kwantowe, niezawierające metali ciężkich. Polska spółka stara się je skomercjalizować. Nad rozwojem tej technologii pracują jeszcze tylko dwie duże firmy – jedna z Korei Południowej, a druga z USA. Obie jednak potrzebują tego materiału przede wszystkim do konstrukcji własnych urządzeń.  

QNA Technology promował w ostatnim czasie swoją innowacyjną technologię i produkty, takie jak: 

  • PureBlue.dots – półprzewodnikowe kropki kwantowe, niezawierające metali ciężkich emitujące światło niebieskie 
  • PureBlue.UVink – tusze utwardzalne UV na bazie kropek PureBlue.dots przeznaczone do zastosowań w technologii microLED Displays
  • PureBlue.ELdots – półprzewodnikowe kropki kwantowe, które nie zawierają metali ciężkich i emitują światło niebieskie przystosowane do wykorzystania w technologii wyświetlaczy QD EL Display.

QNA Technology, obok  Artur Podhorodecki, prezes zarządu, akcjonariusz i współzałożyciel QNA Technology, został zapytany przez IBStech o obecność QNA Technology na targach Semicon Taiwan. 

„Nasze technologie są już testowane przez dwie firmy z branży wyświetlaczy — z Azji i z USA. Ponadto nasi partnerzy z Niemiec i Japonii wykonali na ich bazie działające urządzenia — diody elektroluminescencyjne” – mówił Artur Podhorodecki, prezes zarządu, akcjonariusz i współzałożyciel QNA Technology, w komentarzu udzielonym portalowi ISBtech.

Podhorecki liczy, że ostatnie działa promocyjne za granicą przyczynią się do przyspieszenia komercjalizacji produktów QNA Technology.


reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama