reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© LG Chem
Przemysł elektroniczny |

LG łączy siły z Huayou przy budowie fabryki katod LFP

LG Chem i Huayou Group podpisały protokół ustaleń w sprawie budowy fabryki litowo-fosforanowo-żelazowej (LFP) o wydajności 50 000 ton rocznie w Maroku. Masowa produkcja rozpocznie się do 2026 roku.

LG Chem i Huayou Group podpisały protokół ustaleń (MoU), aby wspólnie wejść na rynek materiałów katodowych LFP i wzmocnić swoje łańcuchy dostaw katod. Strony zamierzają zbudować łącznie cztery zakłady:

  • fabrykę materiałów katodowych LFP w Maroku,
  • zakład konwersji litu w Maroku,
  • zakład wysokociśnieniowego ługowania kwasem (HPAL),
  •  zakład produkujący prekursory w Indonezji.

"Będziemy aktywnie reagować na wschodzący rynek materiałów katodowych LFP z fabryką w Maroku jako naszą globalną bazą", mówi CEO LG Chem, Shin Hak-cheol, w komunikacie prasowym. "Naszym celem jest stworzenie silnego, pionowo zintegrowanego łańcucha dostaw materiałów – od surowców po prekursory i materiały katodowe – aby wzmocnić nasz status najlepszego na świecie producenta kompleksowych materiałów akumulatorowych”.

Zakład materiałów katodowych LFP w Maroku LG Chem i spółki zależnej Huayou Group, Youshan, rozpocznie masową produkcję do 2026 roku, a jego roczna wydajność wyniesie 50 000 ton metrycznych, co powinno zaspokoić popyt na materiały katodowe LFP, które zyskują na popularności ze względu na ich konkurencyjność cenową w stosunku do katod niklowo-kobaltowo-manganowych (NCM). Zgodnie z komunikatem prasowym, 50 000 ton materiałów katodowych LFP wystarczy do zainstalowania w 500 000 pojazdów elektrycznych klasy podstawowej (o mocy 50 kilowatów na godzinę i zasięgu 350 km).

Materiały katodowe LFP produkowane w fabryce w Maroku będą dostarczane na rynek północnoamerykański i subsydiowane przez amerykańską ustawę o redukcji inflacji (IRA), ponieważ Maroko jest sygnatariuszem amerykańskiej umowy o wolnym handlu (FTA).

Ponadto LG Chem podejmie działalność w zakresie materiałów katodowych LFP w oparciu o fabrykę w Maroku i rozszerzy działalność na materiały katodowe litowo-manganowo-fosforanowo-żelazowe (LMFP), mieszankę manganu i LFP, która zapewnia większą pojemność i lepszą wydajność niż materiały katodowe LFP.

LG Chem będzie również promować działalność zakładów konwersji litu z Huayou Cobalt w Maroku. Zakład konwersji to obiekt, który wydobywa wodorotlenki litu i węglany litu, czyli pierwiastki niezbędne do produkcji materiałów katodowych z koncentratów litu. Oczekuje się, że do 2025 r. zakład konwersji litu będzie produkował 52 000 ton litu rocznie i dostarczał go do zakładu LFP.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama