reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Dicro
Przemysł elektroniczny |

Dicro Oy uruchomił nową fabrykę w Estonii

Fiński producent kontraktowy elektroniki, kabli i zespołów elektromechanicznych dla różnych branż przemysłu, medycyny i telekomunikacji otworzył 15 września nowy zakład produkcyjny o powierzchni 3550 w położonej na północnym-wschodzie Estonii Narwie.

Dicro Oy poinformował w komunikacie prasowym, że produkcja w nowym, estońskim zakładzie już się rozpoczęła. Maszyny, które zostały tam zamontowane kosztowały firmę prawie pół miliona euro. W związku z inwestycją Dicro Oy chce przyspieszyć dostawy i realizację zamówień. 

„Decyzja o rozbudowie wynikała z wykorzystania nadarzającej się okazji. Duży międzynarodowy producent kontraktowy elektroniki wycofał się z rynku estońskiego z powodów strategicznych, tak więc ponad stu wykwalifikowanych specjalistów od produkcji wiązek kablowych zostało zwolnionych na rynku pracy w Narwie. Po osiągnięciu porozumienia w sprawie wynajmu lokalu o powierzchni 3550 m2, a także infrastruktury fabryki składającej się z ponad 150 stanowisk roboczych, decyzja o rozbudowie została podjęta” – opisuje kulisy podjęcia decyzji Dicro Oy w komunikacie prasowym. 

Warto podkreślić, że poprzedni tak duży krok ku ekspansji Dicro Oy podjęło w 2001 roku, gdy otwierało fabrykę w innym estońskim mieście – Rakvere.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama