reklama
reklama
reklama
© ericsson
Biznes |

Ericsson opracuje mikroelektronikę radiową 6G

Firma Ericsson otrzyma niemieckie dofinansowanie na wczesny rozwój technologii krytycznej mikroelektroniki i technologii komunikacyjnych dla energooszczędnych radiotelefonów Massive MIMO.

Ericsson zobowiązał się w projekcie, że rozwinie na wczesnym poziomie technologię mikroelektroniki radiowej 6G we współpracy z partnerami europejskimi. Firma kładzie w swoim projekcie nacisk na wczesny rozwój technologii radia 6G Massive MIMO, co ma wzmocnić europejski ekosystem półprzewodników i pomóc w stworzeniu europejskiego łańcucha wartości w tym istotnym obszarze zainteresowania Europy.

"Wprowadzenie standardu komunikacji mobilnej 5G stworzyło już wiele nowych zastosowań wykraczających poza transmisję głosu i danych mobilnych. Nadchodzące sieci komórkowe 6G muszą sprostać stale rosnącemu zapotrzebowaniu na komunikację w obszarach człowiek-człowiek, człowiek-maszyna i maszyna-maszyna w wysoce energooszczędny sposób" – powiedział Freddie Södergren, dyrektor ds. technologii i strategii w Ericsson Networks, w komunikacie prasowym.

Inicjatywa ta została przygotowana wspólnie przez 14 państw członkowskich UE i zapewni do 8,1 mld EUR środków publicznych na wsparcie projektów badawczo-rozwojowych w całym ekosystemie mikroelektroniki i technologii komunikacyjnych – od materiałów i narzędzi po projektowanie chipów i procesy produkcyjne. 

"Cieszymy się z tej możliwości, która pozwala nam utorować drogę do opracowania wiodących na świecie, wysoce wydajnych radiotelefonów Massive MIMO poprzez uzupełnienie łańcucha wartości w mikroelektronice i technologiach komunikacyjnych" – dodaje Södergren. "Ośrodek badawczo-rozwojowy firmy Ericsson w Rosenheim odgrywa ważną rolę w budowaniu kompetencji w dziedzinie mikroelektroniki dla radiotelefonów Massive MIMO i przemysłu półprzewodników w Niemczech".

Ericsson jest jedną z 56 firm, które podejmą łącznie 68 projektów w ramach IPCEI-ME/CT. Pierwsze nowatorskie produkty mogą zostać wprowadzone na rynek już w 2025 r., a zakończenie całego przedsięwzięcia zaplanowano na 2032 r., przy czym harmonogram różni się w zależności od projektu i biorących w nim udział przedsiębiorstw - pisze Komisja Europejska na swoim portalu. Unia Europejska liczy, że dzięki IPCEI-ME/CT powstanie 8 700 bezpośrednich miejsc pracy i wiele więcej pośrednich. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-1