reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Northvolt
Przemysł elektroniczny |

Zakład Northvoltu w Szlezwiku-Holsztynie coraz bliżej?

Planowany zakład Northvoltu w pobliżu Heide pokonał kolejną przeszkodę. Landtag Szlezwika-Holsztynu utorował drogę do państwowych dotacji dla planowanej przez szwedzką firmę fabryki baterii. Kluczowy okazał się dodatkowy budżet.

Lider frakcji parlamentarnej CDU Tobias Koch, cytowany przez agencję dpa, powiedział, że porozumienie ma charakter wykraczający daleko poza granice kraju. Głosami CDU, Zielonych i SPD parlament krajowy przesunął ok. 137 mln euro z kredytu nadzwyczajnego dla Ukrainy na wsparcie projektu wartego miliard euro. FDP i SSW poparły projekt, ale odrzuciły formę finansowania.

Dodatkowy budżet zabezpiecza również gwarancje w łącznej wysokości do 2 mld euro na inwestycje w budowę i rozbudowę sieci ciepłowniczych. Państwo niemieckie zaciąga również pożyczki w wysokości do 175 mln euro na budowę mieszkań socjalnych. Oprócz finansowania inwestycji Northvoltu, CDU, Zieloni i SPD przeznaczają kolejne blisko 40 milionów euro z sięgającej 1,4 miliarda euro ukraińskiej pożyczki nadzwyczajnej.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama