reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ABB
Przemysł elektroniczny |

ABB inwestuje 280 mln USD w nowy hub robotyki w Szwecji

Zintegrowany kampus robotyki o powierzchni 65 000 metrów kwadratowych zastąpi istniejącą siedzibę firmy, łącząc zautomatyzowaną produkcję, badania i rozwój, doświadczenia klientów i centra szkoleniowe w celu opracowania technologii nowej generacji opartych na sztucznej inteligencji.

ABB poinformowało, że zainwestuje 280 mln USD w rozszerzenie swojej działalności produkcyjnej w Europie i budowę nowego Europejskiego Kampusu Robotyki w szwedzkim Västerås. Kampus będzie służył jako centrum działalności ABB Robotics w Europie, dostarczając klientom roboty współpracujące i przemysłowe z obsługą sztucznej inteligencji, a także rozwiązania cyfrowe wspierające elastyczną automatyzację. Zastępując istniejące obiekty robotyki w tym miejscu, nowy kampus ma zostać otwarty pod koniec 2026 roku.

"Inwestycja w nasz nowy kampus wynika z zapotrzebowania klientów i przewidywanego wzrostu rynku" – powiedział Björn Rosengren, dyrektor generalny ABB, w komunikacie prasowym. "Po ważnych inwestycjach w Chinach i Stanach Zjednoczonych, nowy zakład w Szwecji wzmocni nasze możliwości w zakresie obsługi naszych klientów w Europie za pomocą lokalnie wytwarzanych produktów na rosnącym rynku. Już dziś około 95% robotów sprzedawanych przez ABB w regionie jest produkowanych tutaj. Jest to wyraz silnego zaangażowania nie tylko w naszą strategię "lokalnie na rzecz lokalności", ale także na rzecz wszystkich naszych klientów z branży robotyki w całej Europie".

Dzięki temu obiektowi ABB zwiększy moce produkcyjne o 50% i wzmocni swoje możliwości zaopatrywania rynku europejskiego, który ma rosnąć w tempie 7% CAGR do 2027 roku.

Kiedy kampus zostanie ukończony, ABB zainwestuje 450 mln USD w swoje trzy zakłady robotyki powstałe po 2018 roku, w tym w mega fabrykę w Szanghaju, która zaopatruje klientów w Azji oraz w zakład Auburn Hills, który obsługuje obie Ameryki.

Kampus o powierzchni 65 000 metrów kwadratowych będzie miejscem pracy dla 1 300 pracowników ABB Robotics. Będą znajdowały się w nim nowa fabryka, biura, centrum badawczo-rozwojowe, centrum doświadczalne oraz centrum szkoleniowe dla klientów i odwiedzających. Nowa fabryka będzie również wyposażona w autonomiczne roboty mobilne (AMR) jako kluczowy element transportu materiałów i produktów między magazynem, stacjami montażowymi i działami montażu. 

Rozpoczęcie budowy planowane jest na 2024 r. Nowy hub zastąpi dziewięć oddzielnych budynków, które rozrastały się organicznie od 1974 r.

© ABB

reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1