reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Stellantis
Przemysł elektroniczny |

Stellantis otwiera centrum technologii akumulatorów

Stellantis otworzyło nowoczesne, warte 40 milionów euro Centrum Technologii Akumulatorów w kompleksie Mirafiori w Turynie, które umożliwia wewnętrzne testowanie i rozwój zestawów akumulatorów EV dla przyszłych produktów marki.

Nowy obiekt jest największym Centrum Technologii Akumulatorów we Włoszech i jednym z największym w Europie – ma  powierzchnię 8 000 metrów kwadratowych i 32 stanowiska do testów klimatycznych.

Kluczowym elementem strategii Stellantis – Dare Foward 2030 - jest pionowa integracja możliwości opracowywania, testowania i produkcji zestawów akumulatorów oraz zarządzania oprogramowaniem. Dzięki temu rancusko-włosko-amerykański koncern motoryzacyjny chce produkować wiodące w swojej klasie pojazdy BEV o wydajności zorientowanej na klienta i niższych kosztach. Zgodnie ze strategią Stellantis przekształca zakłady inżynieryjne i produkcyjne na całym świecie, aby poradzić sobie ze zmianą elektryfikacji.

W nowym Mirafiori Battery Technology Center pracuje ponad 100 pracowników w Mirafiori, a większość z nich to wykwalifikowani pracownicy Stellantis. W nowym obiekcie będą oni  przeprowadzać i nadzorować testy warunków klimatycznych, testy trwałości, rozwój i kalibrację oprogramowania systemu zarządzania bateriami (BMS) oraz demontaż pakietów i ogniw w celu analizy i benchmarkingu.

"Jesteśmy w trakcie jedynej w swoim rodzaju okazji do przedefiniowania mobilności, dostarczając inteligentne i zrównoważone rozwiązania dla naszych klientów" – mówił Ned Curic, dyrektor ds. inżynierii i technologii w Stellantis, w komunikacie prasowym. "Nasze nowe Centrum Technologii Akumulatorów w Mirafiori łączy w sobie narzędzia i utalentowanych ludzi, których potrzebujemy do projektowania, testowania, weryfikowania i wytwarzania wiodących w swojej klasie produktów, które spełnią potrzeby naszych klientów i przyspieszą dostarczanie wiodących w swojej klasie pojazdów elektrycznych klientom na całym świecie".

Centrum Technologii Akumulatorów Mirafiori ma trzy kondygnacje i powierzchnię 8 000 metrów kwadratowych. Stellantis zaznacza, że sercem centrum są 32 komory testowe, w tym 24 komory walk-in do testowania zestawów baterii i osiem komór do testowania ogniw.

Klimat w 24 komorach typu walk-in można kontrolować pod kątem wilgotności i temperatury, w zakresie od -40 do 60 stopni Celsjusza i maksymalnej zmianie o 20 stopni na minutę. Centrum może testować do 47 zestawów baterii równolegle, a osiem komór jest w stanie testować 96 ogniw równolegle. Ta część centrum technologicznego będzie poświęcona głównie badaniu innowacyjnej chemii baterii i charakterystyce zachowania ogniw pod kątem przyszłego rozwoju.

Należy dodać, że Stellantis buduje również Centrum Technologii Akumulatorów dla Ameryki Północnej w Windsor w Kanadzie. Inwestycja będzie częścią globalnej sieci rozwoju i produkcji akumulatorów, która obejmie sześć gigafabryk.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama