reklama
© Rapidus
Biznes |

Rapidus rozpoczyna budowę fabryki półprzewodników

Japońska firma produkująca półprzewodniki, Rapidus Corporation, oficjalnie wbiła kamień węgielny pod budowę swojego przyszłego zakładu IIM-1 w mieście Chitose położonym na japońskiej wyspie Hokkaido.

Budowa IIM-1 (Innovative Integration for Manufacturing), będącej pierwszym zakładem w Japonii produkującym półprzewodniki logiczne w technologii 2 nm i wyższej, rozpocznie się w tym miesiącu.

W tym samym czasie Rapidus wysłał naukowców do Albany Nanotech Complex w Nowym Jorku, czyli jednego z najbardziej zaawansowanych ośrodków badań nad półprzewodnikami na świecie. Celem delegacji jest podjęcie współpracy z IBM, by móc opracować technologię produkcji półprzewodników logicznych 2 nm.

"Dzisiejsza ceremonia to dopiero początek. Ukończymy budowę zakładu w zawrotnym tempie, zgodnie z nazwą Rapidus. Chcielibyśmy podziękować wszystkim za nieustające wsparcie" – powiedział prezes i dyrektor generalny Rapidus: Atsuyoshi Koike powiedział podczas wmurowania kamienia węgielnego.

Firma planuje również nabyć od imec technologię litografii EUV, która jest niezbędna do produkcji najnowocześniejszych półprzewodników. Za jej sprawą firma chce uruchomić pilotażową linię produkcyjną w IIM-1 w kwietniu przyszłego roku, a w 2027 roku rozpocząć masową produkcję.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2