reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Intel Corporation
Biznes |

Intel planuje zainwestować 1,2 mld USD w Kostaryce

Amerykański producent chipów planuje zainwestować 1,2 mld USD w Kostaryce w ciągu najbliższych 2 lat.

Nie tak dawno, bo w lipcu tego roku, Departament Stanu USA poinformował, że będzie współpracował z rządem Kostaryki. Krok ten był bezpośrednio związany z potrzebą wsparcia krajowego sektora półprzewodników oraz ustawą z 2022 roku – Chips and Science Act.

Intel działa na Kostaryce od 26 lat. Teraz jednak planuje utrzymać dotychczasową działalność w gotowości, by móc przygotować się na wdrożenie nowych technologii. Według komunikatu prasowego, w ciągu najbliższych dwóch lat amerykańska firma przewidziała na ten cel budżet w wysokości 1,2 mld USD.

Intel Costa Rica zatrudnia bezpośrednio 3 300 osób oraz ponad 5 000 wykonawców. Na Kostaryce amerykański gigant posiada 26 000 metrów kwadratowych powierzchni produkcyjnej i 17 000 metrów kwadratowych laboratoriów przewidzianych dla wielu operacji w zakresie oprogramowania, sprzętu i inżynierii platform.

"Naszym celem jest utrzymanie najwyższych standardów korporacyjnych i utrzymanie pozycji kluczowego gracza w rosnącym globalnym popycie na półprzewodniki. Współpraca z rządami w celu zwiększenia konkurencyjności i usprawnienia procesów we wszystkich lokalizacjach, w których działamy, jest również niezbędna" – stwierdziła Ileana Rojas, globalna wiceprezes ds. inżynierii projektowej i dyrektor generalna Intel Costa Rica, w komunikacie prasowym.

Evertiq skontaktował się z firmą Intel, aby uzyskać więcej informacji na temat planowanej inwestycji.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama