reklama
© Jabil
Przemysł elektroniczny |

Jabil zawiera umowę sprzedaży swojego działu mobilności

Jabil Inc. ogłosiła dziś zawarcie wstępnego porozumienia z BYD Electronic w sprawie sprzedaży jej działu Mobility w ramach potencjalnej transakcji, której wartość ma wynieść około 2,2 miliarda dolarów.

"Ta transakcja transformacyjna stanowiłaby największą transakcję w historii naszej spółki i jestem podekscytowany możliwością współpracy z renomowaną firmą, taką jak BYDE, w celu pomyślnego rozwoju tej działalności" - powiedział dyrektor generalny Kenny Wilson.

"Jeśli transakcja zostanie sfinalizowana, wpływy z niej pozwolą nam wzmocnić nasze ramy kapitałowe skoncentrowane na akcjonariuszach, w tym na zwiększonym wykupie akcji. Ponadto zapewni to możliwości dalszych inwestycji w pojazdy elektryczne, energię odnawialną, opiekę zdrowotną, centra danych w chmurze AI i inne rynki końcowe" - dodał.

W ramach porozumienia strony zgodziły się dążyć do zawarcia ostatecznej umowy. Sprzedaż nie zostanie sfinalizowana, dopóki strony nie zakończą badania due diligence i nie zawrą ostatecznej umowy oraz nie zamkną transakcji, co będzie uzależnione od spełnienia wymaganych zgód organów regulacyjnych i innych zwyczajowych warunków zamknięcia.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1