reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© sunwoda
Przemysł elektroniczny |

Powstanie kolejna chińska fabryka baterii na Węgrzech

Firma Sunwoda z siedzibą w Shenzhen, specjalizująca się w produkcji akumulatorów, przygotowuje się do ekspansji na rynek europejski. W związku z tym ogłosiła budowę fabryki baterii na Węgrzech o wartości 274,71 mln USD.

Firma potwierdziła w zgłoszeniu na giełdę w Shenzhen, że planuje zbudować na Węgrzech fabrykę akumulatorów do pojazdów elektrycznych. Początkowa inwestycja ma wynieść ok. 1,96 mld juanów, czyli 274,71 mln USD.

Decyzja Sunwoda wpisuje się w szerszy trend wśród chińskich producentów baterii, polegający na zakładaniu własnych fabryk na kontynencie europejskim. Innym przykładem jest choćby firma Amperex Technology, która również buduje fabrykę na Węgrzech – wcześniej taką inwestycję poczyniła w Niemczech. 

Sunwoda działa w sześciu obszarach: baterii 3C, baterii EV, usług energetycznych, inteligentnego sprzętu, inteligentnej produkcji i usług testowych. Posiada oddziały w Stanach Zjednoczonych, Francji, Izraelu, Korei Południowej, Japonii, Wietnamie i innych krajach. Do jej klientów należą Xpeng, Mercedes oraz Guangzhou Automobile Group.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1