reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Applied Materials
Nauka i technologie |

Powstanie największe centrum technologiczne w Europie

Applied Materials połączy siły z Fraunhofer Institute for Photonic Microsystems - centrum badań nad półprzewodnikami 300 mm. Celem nawiązanej współpracy jest stworzenie nowego centrum technologicznego dla metrologii półprzewodników i analizy procesów.

Obiekt ma zostać zlokalizowany w Centrum Technologii Nanoelektronicznych (CNT) Fraunhofer IPMS w Dreźnie, które jest największym klastrem półprzewodników w Europie. W centrum znajdzie się sprzęt metrologiczny eBeam firmy Applied Materials, w tym systemy VeritySEM CD-SEM (skaningowy mikroskop elektronowy o krytycznym wymiarze). Obsługą centrum będą zajmowali się inżynierowie i eksperci ds. badań i rozwoju firmy Applied.

Metrologia jest kluczowym elementem w produkcji mikrochipów, ponieważ umożliwia producentom chipów wykonywanie dokładnych pomiarów niezbędnych do monitorowania i kontrolowania jakości poszczególnych etapów i sekwencji produkcji półprzewodników, co pomaga zweryfikować właściwości fizyczne i elektryczne oraz utrzymać docelową wydajność.

"Fraunhofer IPMS i jego partnerzy skorzystają z dostępu do wiodących w branży systemów metrologicznych eBeam firmy Applied" – powiedział dr Benjamin Uhlig-Lilienthal, szef jednostki biznesowej Next Generation Computing w Fraunhofer IPMS, w komunikacie prasowym. "Nowe centrum technologiczne będzie oferować zaawansowaną metrologię na poziomie wafli w naszym przemysłowym środowisku CMOS z unikalną zdolnością Fraunhofer IPMS do łączenia wafli bezpośrednio z producentami półprzewodników".

James Robson, wiceprezes korporacyjny Applied Materials Europe, widzi w nowym centrum metrologicznym dużą szansę na przyspieszenie cykli uczenia się i rozwoju nowych aplikacji dla Instytutu Fraunhofera, Applied Materials oraz naszych klientów i partnerów w Europie.

"To unikalne centrum technologiczne będzie miało możliwość testowania i kwalifikowania procesów na różnych materiałach podłoża i grubościach płytek o krytycznym znaczeniu dla zastosowań w zróżnicowanym europejskim krajobrazie półprzewodników" – dodał dalej James Robson.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2