reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Integra Technologies
Przemysł elektroniczny |

Panama rozwiązaniem USA ws. półprzewodników?

Departament Stanu USA stara się znaleźć rozwiązania, które wzmocniłyby amerykański rynek półprzewodników. Teraz ogłoszono rozpoczęcie rozmów z rządem Panamy.

Stany Zjednoczone zaangażowały się w wojnę handlową z Chinami, co śledzi z niepokojem chyba cały świat. Wszystko jest związane z dążeniem USA do zmniejszenia swojej zależności od chińskich firm w obszarze o ogromnym znaczeniu strategicznym.

Logicznym jest więc, że USA rozgląda się za bardziej niezawodnymi partnerami w łańcuchu dostaw. Teraz ogłoszono, że pod uwagę we współpracy brana jest Panama, z której rządem Departament Stanu prowadzi już rozmowy, chcąc zbadać możliwości wynikające potencjalnego partnerstwa w ramach Międzynarodowego Funduszu Bezpieczeństwa Technologicznego i Innowacji utworzonego na mocy ustawy CHIPS z 2022 roku.  

W oświadczeniu Departamentu Stanu USA czytamy, że rozpoczęto przegląd obecnych możliwości Panamy w zakresie produkcji półprzewodników, ram regulacyjnych oraz potrzeb w zakresie siły roboczej i infrastruktury.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2