reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© catapult UK
Przemysł elektroniczny |

Brytyjska organizacja ds. półprzewodników otwiera nowe centra

Catapult, agencja zajmująca się rozwojem brytyjskiego rynku zastosowań i komercjalizacji półprzewodników złożonych, rozwija się i zwiększa swój zasięg regionalny.

Brytyjska organizacja, nazywana wcześniej Compound Semiconductor Applications (CSA) Catapult, ogłosiła uruchomienie nowych ośrodków w Bristolu, a także na północnym wschodzie kraju i w Szkocji. Zdaniem Catapultu, ekspansja była spowodowana rozwojem sieci 5G oraz ogólnym przyjęciem technologii nowej generacji, takich jak sztuczna inteligencja i IoT.

"Celem CSA Catapult jest zapewnienie długoterminowych korzyści dla brytyjskiej gospodarki i przyspieszenie wzrostu gospodarczego Wielkiej Brytanii w branżach, w których zastosowanie półprzewodników złożonych zapewnia przewagę konkurencyjną" – powiedział Martin McHugh, dyrektor generalny CSA Catapult, w komunikacie prasowym.

W ramach inwestycji zostanie utworzony Future Telecoms Hub w Bath Science Park w Bristlu o wartości 2,5 miliona funtów, które zostanie otwarte jeszcze w tym roku i będzie wyposażone w sprzęt testowy do optymalizacji wydajności sprzętu telekomunikacyjnego, a także do opracowywania nowych i zaawansowanych urządzeń.

Z kolei North East Centre będzie zlokalizowane w NETPark w Sedgefield w hrabstwie Durham i skupi się na wprowadzaniu na rynek nowych technologii opartych na półprzewodnikach złożonych w telekomunikacji, komunikacji satelitarnej i obronności. Działalność CSA Scotland będzie natomiast zlokalizowana w Centrum Innowacji Technologicznych Uniwersytetu Strathclyde w Glasgow.

"Rozszerzenie działalności na całą Wielką Brytanię oznacza, że możemy wspierać więcej firm i wprowadzać więcej produktów na rynek dzięki naszej wiedzy technologicznej, tworzeniu łańcucha dostaw i budowaniu klastrów półprzewodników złożonych. Utworzenie nowych ośrodków w Bristolu, Szkocji i na północnym wschodzie pozwoli nam rozwinąć ekosystem wspierający te nowe i powstające technologie w Wielkiej Brytanii".


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1