reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Meyer Burger
Przemysł elektroniczny |

200 mln euro dotacji od UE dla Meyer Burger

Założona w 1953 roku specjalizująca się w technologiach solarnych firma Meyer Burger pozyskała znaczące fundusze z UE na wsparcie swojego projektu produkcyjnego zatytułowanego HOPE.

Firma z powodzeniem złożyła wniosek o 200 mln euro z Europejskiego Funduszu Innowacji. Pieniądze sfinansują "HOPE", czyli wysokowydajną produkcję modułów fotowoltaicznych na lądzie w Europie, która wesprze budowę przez Meyer Burger dodatkowych 3,5 gigawata mocy produkcyjnych ogniw słonecznych i modułów słonecznych w Niemczech i Hiszpanii.

HOPE było jednym z 11 kandydatów do komponentu "Clean Tech Manufacturing" funduszu UE. Komisja Europejska twierdzi, że w sumie złożono 239 wniosków, z których 41 zostało rozpatrzonych pozytywnie. Obecny przetarg w ramach Funduszu Innowacji UE ma wartość 3,6 mld euro.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Komisja Europejska chce wesprzeć nasz projekt" – powiedział Gunter Erfurt, dyrektor generalny Meyer Burger. "UE nie tylko przyczynia się do dekarbonizacji systemu energetycznego i transformacji przemysłu. Inwestuje również w odporność łańcuchów dostaw w branży solarnej".


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama