reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Radmor
Biznes |

Zmiany w zarządzie Radmoru

Na posiedzeniu lipcowej rady nadzorczej Radmoru została podjęta uchwała o zmianach w składzie zarządu. Andrzej Synowiecki, który pełnił do tej pory funkcję prezesa spółki, odszedł na emeryturę. Na stanowisku prezesa zastąpi go Bartłomiej Zając, a funkcję wiceprezesa obejmie Gracjan Jakubowski.

Grupa WB pisze, że Bartłomiej Zając z wykształcenia jest inżynierem, posiada tytuł Executive Master of Business Administration, jest absolwentem Wydziału Elektroniki i Telekomunikacji Politechniki Wrocławskiej, Instytutu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk i Akademii Leona Koźmińskiego, uczestnikiem licznych kursów z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem, produkcją, finansami oraz handlem, jest również członkiem Rady Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli oraz wykładowcą i prelegentem na licznych konferencjach, seminariach i uczelniach krajowych i zagranicznych.

Zaznaczono, że Bartłomiej Zając w latach 2007-2022 związany był z Hutą Stalowa Wola, gdzie odpowiedzialny był m.in. za projekty, realizację i wprowadzenie na uzbrojenie Sił Zbrojnych RP 120 mm samobieżnego moździerza RAK oraz 155 mm samobieżnej haubicy Krab. Nowy prezes Radmoru podczas swojej pracy w Hucie Stalowa Wola realizował również projekty rozwojowe: Zdalnie Sterowany System Wieżowy 30 mm (ZSSW-30), Nowy Bojowy Pływający Wóz Piechoty (NPBWP) Borsuk, Pojazd Minowania Narzutowego (PMN) Baobab oraz wyrzutnię rakietową WR-40 Langusta. Warto podkreślić, że Zając doprowadził do podpisania pierwszego eksportowego kontraktu na dostawy haubic Krab.

O Gracjanie Jakubowskim Grupa WB pisze natomiast, że jest magistrem inżynierem, absolwentem Wydziału Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej, posiada tytuł Executive Master of Business Administration (MBA), ukończył post-MBA na Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menadżerów i Uniwersytecie Gdańskim, menadżerskie studia podyplomowe na Akademii Leona Koźmińskiego i Gdańskiej Wyższej Szkole Bankowej, a także wiele kursów z zakresu organizacji i zarządzania m.in. zasobami ludzkim, projektami oraz finansami firmy.
W Radmorze pracuje od 2001 roku, gdzie zaczynał jako programista, od razu dołączając do zespołu pracującego nad pierwszą polską doręczną radiostacją definiowaną programowo; a następnie został menadżerem technicznym odpowiedzialnym za proces negocjacji i realizacji kluczowego dla rozwoju radiokomunikacji militarnej projektu ESSOR.

Dalej czytamy, że Gracjan Jakubowski stał się dyrektorem rozwoju spółki, przyczyniając się do komercjalizacji produktów z rodziny radiostacji Comp@n. Odpowiadał również za realizację projektów badawczo-rozwojowych, w tym za opracowanie w ramach projektu Guarana, narodowego Mobilnego Systemu Taktycznej Łączności Bezprzewodowej.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2