reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© POLSA via LinkedIn
Przemysł elektroniczny |

POLSA będzie współpracowała z IMGW

Polska Agencja Kosmiczna poinformowała za pośrednictwem LinkedIna, że 12 lipca podpisała umowę z IMGW o współpracy na rzecz zwiększenia i upowszechnienia wykorzystania obserwacji satelitarnych Ziemi, a także produktów i usług powstałych na ich bazie.

Dane, między innymi z europejskiego Programu Copernicus, którego IMGW-PIB jest narodowym operatorem, zasilają uruchomioną przez Polsę pod koniec czerwca pilotażową wersję platformy Narodowego Systemu Informacji Satelitarnej, czytamy dalej na LinkedInie Polsy.

„Łączymy siły i wykorzystujemy synergię obu instytucji, aby popularyzować korzystanie z danych satelitarnych. Platforma NSIS umożliwia nam ich redystrybucję, a tym samym dotarcie do szerszej grupy odbiorców. Dodatkowo, NSIS jako miejsce integracji danych z niezależnych źródeł, umożliwia użytkownikom ich szersze niż dotąd zastosowanie” – mówił prof. Grzegorz Wrochna, prezes Polsy.

IMGW pisze w aktualnościach, że Narodowy System Informacji Satelitarnej jest krajowym interoperacyjnym systemem odbioru, przechowywania, przetwarzania i udostępniania danych satelitarnych wraz z niezbędną infrastrukturą, a jego najważniejszym celem jest udostępnianie serwisów monitoringowych, produktów satelitarnych, narzędzi analitycznych oraz usług i serwisów opartych na danych satelitarnych.

Na mocy podpisanego porozumienia w systemie NSIS znajdą się produkty i dane przetwarzane przez IMGW-PIB, zaznacza IMGW. Dodano, że Instytut, jako Narodowy Operator Programu Copernicus, udostępnia m.in. dane satelitarne od rozdzielczości 10 m za pośrednictwem platformy Sat4Envi, a upowszechnienie wykorzystywania danych satelitarnych przez administrację publiczną i instytucje wykonujące zadania publiczne umożliwi wzrost efektywności działań państwa oraz konkurencyjności gospodarki.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama