reklama
reklama
reklama
© Foxconn
Przemysł elektroniczny |

Foxconn rezygnuje z budowy fabryki chipów w Indiach

Tajwański dostawca Apple, Foxconn, wycofał się ze projektu z indyjską firmą Vedanta, który zakładał wspólną produkcję produkcji chipów.

"Obie strony uznały, że projekt nie był realizowany wystarczająco szybko" – ogłosił Foxconn we wtorek, 10 lipca. 

W 2022 roku Foxconn i Vedanta podpisały protokół ustaleń w sprawie budowy jednej z pierwszych fabryk półprzewodników i wyświetlaczy w indyjskim stanie Gujarat. Koszty przedsięwzięcia oszacowano na 19,4 mld euro.

"Vedanta podwoiła swoje wysiłki, aby zrealizować wizję premiera dotyczącą półprzewodników, dzięki czemu Indie nadal będą odgrywały kluczową rolę w repozycjonowaniu globalnych łańcuchów dostaw półprzewodników" – cytuje słowa Rzecznika Vedanty indyjski dwutygodnik Business Today. 

Należy podkreślić, że Indie chcą wzmocnić krajową produkcję chipów i zostać kluczowym graczem w globalnym łańcuchu dostaw półprzewodników. By to osiągnąć, rząd indyjski stara się zachęcać inwestorów do przenoszenia nad Ganges swojej produkcji. 

Foxconn jest obecny w Indiach od 2006 roku. Na początku produkował tam Nokię. Jak podkreśla firma, w Indiach chce pozostać, jednak zbudowanie solidnego ekosystemu produkcji półprzewodników w tym kraju wymaga czasu.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-1