reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© NOTE
Przemysł elektroniczny |

Kolejne przejęcie na europejskim rynku EMS

Założony w 1999 roku Note rozszerza swoją działalność w Wielkiej Brytanii, przejmując całościowe udziały w produkującej elektronikę firmie DVR Ltd.

Oczekuje się, że w najbliższych latach brytyjski rynek EMS doświadczy silnego wzrostu. Note, dokonując przejęcia, umacnia zatem swoją pozycję na tamtejszym, wzrastającym rynku. Warto dodać, że obroty DVR za 2023 r., zgodnie z szacunkami, osiągną 12 mln GBP.

DVR ma model biznesowy podobny do szwedzkiego dostawcy EMS, z produkcją płytek drukowanych oraz produkcją w systemie box-build. Firma koncentruje się na długoterminowych relacjach z klientami, ma silne portfolio klientów, a w ostatnich latach również regularnie napływających nowych klientów. Znaczna część klientów reprezentuje segment przemysłowy i zielonych technologii.

DVR zostało założone przez rodzinę Hellings w 1985 roku. Przez lata firmę prowadzono i rozwijano z powodzeniem, ostatnio pod kierownictwem Davida Hellingsa, który będzie kontynuował swoją rolę CEO firmy po przejęciu. DVR zatrudnia obecnie około 95 pracowników i ma siedzibę w Basildon w hrabstwie Essex.

Note stwierdza w komunikacie prasowym, że brytyjski rynek EMS - który pod względem wielkości odpowiada rynkowi skandynawskiemu - ma charakteryzować się wyższym wzrostem niż europejski rynek EMS w ogóle. Dzięki przejęciu czwartej fabryki w Anglii, Note zyskuje teraz większy zasięg i staje się znaczącym graczem na tym rosnącym rynku.

Cena zakupu wynosi 9 mln GBP i może zostać zwiększona dodatkowo maksymalnie o 3 mln GBP w oparciu o przyszłe cele w zakresie wzrostu i rentowności.

"Nasza działalność nadal silnie się rozwija, a teraz dokonujemy trzeciego przejęcia w ciągu ostatniego roku. Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że DVR stanie się teraz częścią Grupy Note. Przejęcie to wzmacnia naszą pozycję na brytyjskim rynku EMS, w który mocno wierzymy i który w nadchodzących latach powinien odnotować silny wzrost. DVR ma silne portfolio klientów z ekscytującymi projektami, a także widzimy możliwości synergii z naszymi obecnymi klientami i dostawcami. Z niecierpliwością czekamy na kontynuację dochodowej podróży wzrostu wraz z klientami, personelem i zarządem DVR" – mówi Johannes Lind-Widestam, dyrektor generalny i prezes Note, w komunikacie prasowym.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 28 2024 11:54 V22.3.46-2