reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Schaeffler
Przemysł elektroniczny |

Na Słowacji powstał think-tank dla elektromobilności

Schaeffler umacnia swoją pozycję innowatora dzięki globalnej sieci 20 ośrodków badawczo-rozwojowych. Z tego względu zainwestował 20 mln euro w nowe możliwości testowe i laboratoryjne w słowackich Kysucach, gdzie do 2025 roku liczba pracowników zajmujących się rozwojem mobilności wzrośnie do 500 osób.

Jak czytamy w komunikacie prasowym, Schaeffler rozszerza swoje globalne działania rozwojowe w zakresie zaawansowanych rozwiązań mobilnych, dlatego w ramach tych działań firma otworzyła nowe, najnowocześniejsze centrum rozwoju w Kysuckim Novym Meście na Słowacji. Centrum opracowuje produkty i komponenty dla elektromobilności, a także systemy podwozi do zastosowań takich jak zautomatyzowana jazda. 

Przy okazji inwestycji, globalny dostawca motoryzacyjny i przemysłowy postanowił również  rozszerzyć swój istniejący ośrodek testowy w Kysucach. Zakupiono nowy sprzęt laboratoryjny i testowy, a także dodatkowe stacje testowe. 

Nowe centrum rozwoju i modernizacja ośrodka testowego stanowią dla Schaeffler inwestycję o wartości około 20 mln euro – podano w komunikacie. Nowo wybudowane obiekty mają powierzchnię około 8 000 m2, z czego 4 000 m2 to czteropoziomowe centrum rozwoju, a kolejne 4 000 m2 przeznaczono na stacje testowe i potrzeby sprzętowe.  Prace budowlane rozpoczęły się pod koniec 2021 roku.  

Schaeffler zatrudnia w Kysuckim Novym Meście około 4 300 osób z 20 krajów, z których ponad 350 pracuje w dziale rozwoju. Firma ma w planach zatrudnienie kolejnych 150 osób do badań. Oznacza to, że do do 2025 r. w dziale rozwoju pracowałoby 500 programistów zajmujących się mobilnością przyszłości. Osoby zatrudnione na nowych stanowiskach w swojej pracy koncentrowałyby się w szczególności na częściowo i w pełni zelektryfikowanych technologiach napędowych, takich jak moduły hybrydowe i osie elektryczne. 

"Region Kysuce jest idealny dla Schaeffler. Oznacza to, że korzystamy ze światowej klasy uniwersytetów i instytucji badawczych z odpowiednią wiedzą technologiczną i mamy dostęp do najlepszych i najzdolniejszych słowackich specjalistów ds. rozwoju" – mówił w komunikacie prasowym Milan Jurky, dyrektor zarządzający odpowiedzialny za kampus Schaeffler w Kysuce.

Nowe centrum obsługuje szeroki zakres działań rozwojowych dla nowych produktów i rozwiązań specyficznych dla klienta. Jak podkreśla firma, działania te obejmują rozwój systemów i oprogramowania, symulację i testowanie, projektowanie sprzętu oraz projektowanie produktów mechanicznych. Specjaliści z centrum rozwoju podejmują się również kompleksowych działań w zakresie zarządzania projektami dla międzynarodowych klientów z branży motoryzacyjnej. 

Należy zaznaczyć, że w przyległych halach fabrycznych Schaefflera montowane są systemy silników i przekładni, szeroka gama łożysk, systemy siłowników, komponenty do osi elektrycznych i napędów hybrydowych oraz siłowniki podwozia, takie jak elektromechaniczne systemy aktywnej kontroli przechyłu. 

Nowe centrum rozwoju w słowackich Kysucach stanowi ważną część globalnej sieci badawczo-rozwojowej Schaefflera, którą tworzą oddziały w 20 lokalizacjach na całym świecie: Wooster i Troy (USA), Puebla (Meksyk), Bühl i Herzogenaurach (Niemcy), Szombathely (Węgry), Svitavy (Czechy), Pune (Indie), Seul (Korea Południowa), Jokohama (Japonia), a także Taicang i Changsha (Chiny). W tej gałęzi Schaeffler zatrudnia łącznie ok. 8 000 osób.

"W ponad połowie naszych lokalizacji rozwojowych pracujemy nad gotowymi na przyszłość zelektryfikowanymi układami napędowymi i rozwiązaniami w zakresie mobilności oraz innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie podwozi dla naszych klientów na całym świecie" – wyjaśnia dr Jochen Schröder, szef działu E-Mobility w Schaeffler. "Nasza strategia opiera się na posiadaniu globalnej sieci rozwoju z odrębnymi lokalnymi specjalizacjami i obowiązkami. Ta globalna struktura oznacza również, że zawsze jesteśmy blisko naszych klientów i możemy szybko reagować na lokalne potrzeby i wymagania."


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama