reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© philips
Przemysł elektroniczny |

Polska spółka nawiązała współpracę technologiczną z Philipsem

1 lipca SDS Optic S.A. rozpocznie współpracę technologiczną z koncernem Philips oraz instytutem badawczo-rozwojowym CSEM z siedzibą w szwajcarskim Neuchâtel. Współpraca będzie odbywała się w ramach utworzonego konsorcjum, którego celem będzie stworzenie komercyjnego prototypu urządzenia detekcyjnego inPROBE oraz rozpoczęcie kontraktowej skalowej produkcji jego finalnej wersji.

Jak podkreślono w komunikacie prasowym, prace zostaną dofinansowane kwotą do 244,09 tys. euro, czyli ok. 1,1 mln zł w ramach projektu MedPhab, współfinansowanego przez Komisję Europejską, co stanowi do 72% wartości projektu oszacowanego na łączną kwotę do 339,12 tys. euro – ok. 1,5 mln zł. Przedsięwzięcie potrwa rok – od lipca 2023 do lipca 2024 roku. 

„W projekcie MedPhab wspieramy rozwój innowacyjnych technologii fotonicznych do zastosowania w medycynie oraz łączymy małe i średnie firmy z właściwymi partnerami z obszaru industrializacji w celu skutecznego wdrożenia certyfikowanej produkcji urządzeń. SDS Optic, współpracując z nami i z naszymi partnerami MedPhab – CSEM i Philips – wykona ważny krok w kierunku komercjalizacji swojej platformy technologicznej inPROBE, dzięki czemu wpłyniemy na poprawę jakości życia wielu pacjentów” – mówiła dr Elena Beletkaia, Business Development Manager Philips Engineering Solutions, w komunikacie prasowym.

W ramach założonych prac przeskalowany zostanie, z poziomu prototypu klinicznego do poziomu prototypu komercyjnego i przemysłowego, posiadany przez spółkę projekt analizatora (urządzenia detekcyjnego), służącego do analizy i pomiarów badań przy użyciu jednorazowych mikrosond inPROBE – czytamy w komunikacie prasowym. SDS Optic zaznacza, że w ramach przedsięwzięcia powstanie kompletna dokumentacja projektowa, inżynieryjna, systemowa oraz regulacyjna, która będzie spełniała wymogi systemu zarządzania jakością dla wyrobów medycznych.

Co istotne, po ukończeniu prac przez konsorcjum, SDS Optic zostanie właścicielem kompletnej dokumentacji procesowej i produkcyjnej, a przede wszystkim pełnych prac do zarządzania uzyskaną własnością przemysłową. Spółka zaznacza, że dzięki temu będzie mogła swobodnie decydować o przemysłowym rozwoju produktu, o lokalizacji jego produkcji, a także o obszarze zastosowania technologii. 

„Ten projekt to dla nas przełom w industrializacji naszej technologii. Prototypowanie i produkcja półprzemysłowa naszego analizatora z firmą Philips, przy współpracy z renomowanym szwajcarskim ośrodkiem CSEM, daje nam gwarancję najwyższej jakości procesów, dokumentacji, kontroli jakości oraz pewności spełnienia wszelkich wymogów certyfikacyjnych i regulacyjnych dla wyrobów medycznych. Philips to jedna z najlepszych firm na świecie w dziedzinie kreowania i produkcji urządzeń medycznych a dodatkowe wsparcie szwajcarskiego Instytutu CSEM w obszarze precyzyjnych elementów optoelektronicznych tylko wzmacnia nasze założenia. W ramach projektu MedPhab, realizowanego przez SDS Optic wspólnie z Philips i CSEM, powstanie pełna dokumentacja projektowa naszego analizatora dostosowana do poziomu produkcji przemysłowej, której właścicielem będzie Spółka, a to z kolei pozwoli nam zachować pełną kontrolę nad kierunkiem rozwoju naszej technologii i produkować nasze analizatory w dowolnym miejscu na świecie, zapewniając przy tym potencjalnym partnerom korporacyjnym gwarancję jakości całego procesu” – mówi Mateusz Sagan, COO SDS Optic S.A.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama