reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ABB
Przemysł elektroniczny |

USA: nowe zachęty na badania nad recyklingiem baterii

Departament Energii Stanów Zjednoczonych obiecuje co najmniej 192 mln USD nowych funduszy na poprawę technologii recyklingu baterii. Najnowsze zobowiązanie zwiększa wydatki administracji Bidena na ten sektor do prawie 3 miliardów USD.

Informacja ta tylko potwierdza, że technologia baterii elektrycznych staje się niezwykle ważna dla amerykańskiej gospodarki. Do kwietnia 2023 r. w Stanach Zjednoczonych sprzedano ponad 3,6 miliona pojazdów elektrycznych typu plug-in. Tymczasem koszty baterii spadły o ponad 90% od 2008 roku.

Rząd USA uważa jednak, że możliwa jest jeszcze większa poprawa. Dlatego też Departament Energii USA ogłosił właśnie, że przeznaczy kolejne 125 mln USD na sfinansowanie jeszcze większej liczby badań nad innowacjami w zakresie baterii i ich recyklingu.

"Recykling, ponowne przetwarzanie i zbiórka baterii do elektroniki użytkowej" to część programu, na który zatwierdzono do tej pory 3 mld USD przez Bipartisan Infrastructure Law w celu rozwoju amerykańskiego łańcucha dostaw baterii. 

DoE twierdzi, że finansowaniu podlegać będą następujące działania: 

  • Opracowanie kampanii edukacyjnych i/lub kampanii zmiany zachowań w celu zwiększenia udziału konsumentów w programach recyklingu baterii;
  • Poprawa ekonomiki recyklingu w celu zwiększenia popytu na rynku;
  • Pomoc samorządom lokalnym w programach zbiórki, recyklingu i ponownego przetwarzania;
  • Pomoc sprzedawcom detalicznym w zbieraniu, sortowaniu, przechowywaniu i transporcie baterii;
  • Środki pieniężne wesprą również utworzenie Konsorcjum Badań i Rozwoju Zaawansowanych Baterii (R&D) oraz sfinansują program Nagrody Recyklingu Baterii Litowo-Jonowych.

"Stany Zjednoczone są liderem w opracowywaniu zaawansowanych technologii akumulatorowych, które zasilą naszą przyszłość czystej energii i zwiększą naszą globalną konkurencyjność" – powiedziała sekretarz ds. energii Jennifer M. Granholm. "Dzięki programowi prezydenta Bidena Investing in America, te inwestycje w produkcję i recykling baterii zapewnią Stanom Zjednoczonym bezpieczny i zrównoważony krajowy łańcuch dostaw oraz wzmocnią naszą gospodarkę".


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2