reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© TrendForce
Analizy |

Globalne dostawy monitorów LCD spadają?

TrendForce informuje, że w pierwszym kwartale 2023 r. globalne dostawy monitorów LCD spadły w ujęciu kwartalnym o 7,4%, czyli do 28,8 mln sztuk. Wynik ten oznacza spadek o 20,5% r/r.

Główne marki, w tym Dell, HP i Lenovo, doświadczyły znacznych spadków poziomu dostaw, spadając odpowiednio o 15,6%, 22,8% i 19,2%.

Z drugiej strony, kilka marek konsumenckich odnotowało kwartalny wzrost dostaw w pierwszym kwartale, głównie ze względu na kanały uzupełniające zapasy w marcu. Wśród tych marek wyróżniała się AOC/Philips, która w znacznym stopniu skorzystała na popycie odnotowanym na chińskim rynku konsumenckim. Ich dostawy nie tylko wzrosły o 10,9% w ujęciu kwartalnym, ale także o 3,3% w porównaniu z pierwszym kwartałem 2022 roku.

TrendForce przewiduje jednak w drugim kwartale odbicie w dostawach monitorów LCD. Prognozowane ożywienie jest w dużej mierze napędzane przez chińskie kanały rynkowe, które gromadzą zapasy na 618 dzień zakupów, a także przez rosnący popyt na monitory do gier i udane wprowadzenie nowych produktów 100 Hz na rynek konsumencki. TrendForce szacuje, że w 2 kwartale 23 r. zostanie dostarczonych 31,4 mln monitorów LCD, co oznacza wzrost o 9,3% w ujęciu kwartalnym, podczas gdy spadek rok do roku ma zmniejszyć się do 13%.

Acer jest obecnie liderem w zakresie wdrażania nowych produktów 16:9/100 Hz. TrenForce ocenia, że Acer będzie czerpał korzyści w drugim kwartale, z prognozowanym wzrostem sprzedaży monitorów LCD o ponad 40% w ujęciu kwartalnym. Co więcej, w 2023 roku MSI dołączyło do grona dziesięciu najlepszych marek pod względem sprzedaży monitorów LCD. Oprócz dalszego wprowadzania na rynek produktów o wysokiej rozdzielczości, wysokiej częstotliwości odświeżania i innych wysokiej klasy produktów, MSI stopniowo wprowadza również na rynek wysokiej klasy produkty QD-OLED. Wraz z jednoczesnym rozszerzaniem oferty produktów biznesowych, oczekuje się, że sprzedaż monitorów LCD MSI wzrośnie w drugim kwartale o prawie 20%.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1