reklama
reklama
reklama
© Farnell
Biznes |

Farnell inwestuje w Polsce

Globalny dystrybutor komponentów, produktów i rozwiązań elektronicznych, założony w 1939 roku w Leeds, ogłosił, że 14 czerwca odbędzie się oficjalne otwarcie jego nowego biura w Krakowie, do którego przeniesie się 130 pracowników. Inwestycja w nowoczesny oddział w Małopolsce ściśle wiąże się z decyzją Farnella o długofalowym związaniu przyszłości firmy z Polską.

Farnell pierwsze biuro w Krakowie otworzył w 2012 roku. Zatrudnionych w nim było 30 osób, które obsługiwało klientów z całej Europy Wschodniej. Teraz zespół jest o 100 osób większy i zajmuje się obsługą klienta, sprzedażą, zarządzaniem aktywami, wycenami, marketingiem, wsparciem technicznym, kwestiami prawnymi, tłumaczeniami i zarządzaniem cyklem życia klienta.

„Po uświetnieniu w zeszłym roku 10-lecia naszej obecności w Krakowie jesteśmy zachwyceni, że zrobiliśmy kolejny krok na naszej drodze rozwoju, otwierając tę fantastyczną nową przestrzeń biurową. Przenosząc się do nowego najwyższej klasy obiektu mamy pewność, że ponad 130 naszych współpracowników będzie nadal dostarczać najlepsze usługi dystrybucji dla tysięcy klientów w 26 krajach, pracując w 15 różnych językach” – mówiła w komunikacie prasowym Sabina Rozlach, Dyrektor biura Farnell w Krakowie.

Nowe biuro o powierzchni 1200 m2, jak czytamy w komunikacie prasowym, zostało zaprojektowane tak, aby uwzględnić zmiany w sposobie pracy i dostosować je do charakterystyki trybu hybrydowego. Firma podkreśla również, że na zewnątrz budynku znajduje się zielony dziedziniec z drzewami i krzewami, gdzie pracownicy mogą wypocząć, korzystając z ławek, hamaków i stołu do piłkarzyków.

„Dużym wyzwaniem w realizacji projektu dla Farnell były długie terminy dostaw materiałów. Aby dostarczyć gotową powierzchnię w oczekiwanym przez klienta terminie, dokonaliśmy zamówień kluczowych materiałów (np. jednostek klimatyzacyjnych) jeszcze przed rozpoczęciem prac. Z kolei, aby spełnić oczekiwania architektów i Farnell w zakresie estetyki wykończeń sprowadziliśmy specjalne formy do kształtowania dekoracyjnych paneli filcowych wykorzystanych jako okładziny ścian. Efekt zadowolił nas wszystkich, podobnie jak sam przebieg współpracy. Dzięki sprawnemu działaniu wszystkich stron już dziś pracownicy Farnell mogą spotykać się w przestrzeni, która zachwyca, integruje i podnosi efektywność pracy” – mówił w komunikacie prasowym Sebastian Socha, Project Manager w Colliers Define.

Otwarcie nowego biura w Krakowie jest najnowszą znaczącą inwestycją Farnell w działalność w regionie EMEA, po zakończeniu we wrześniu 2022 r. wartego 6 milionów funtów remontu głównej siedziby firmy w Leeds w Wielkiej Brytanii – podkreśla Farnell w nadesłanym na skrzynkę e-mailowym Evertiqa komunikacie prasowym. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-2