reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© LG Energy Solutions
Przemysł elektroniczny |

LG Energy Solution i Novonix łączą siły we wspólnym projekcie

LGES i australijski Novonix, zgodnie z umową badawczo-rozwojową (JDA), będą wspólnie dążyli do opracowania materiału anodowego ze sztucznego grafitu do akumulatorów litowo-jonowych. Ponadto Novonix wyemituje niezabezpieczone obligacje zamienne o wartości 30 mln USD na rzecz LGES.

LG Energy Solution i Novonix Limited ogłosiły 7 czerwca podpisanie umowy dotyczącej wspólnych badań i rozwoju materiału anodowego ze sztucznego grafitu do akumulatorów litowo-jonowych. Ponadto, w ramach odrębnej umowy, NOVONIX zgodził się wyemitować niezabezpieczone obligacje zamienne o łącznej wartości 30 mln USD na rzecz LGES.

W komunikacie prasowym zaznaczono, że po pomyślnym zakończeniu niektórych prac rozwojowych w ramach JDA, LGES i Novonix zawrą oddzielną umowę zakupu, zgodnie z którą LGES będzie miał możliwość zakupu do 50 000 ton sztucznego grafitu anodowego w okresie 10 lat od rozpoczęcia masowej produkcji.

"Nasze partnerstwo z Novonix po raz kolejny pokazuje determinację LG Energy Solution do stworzenia solidnego łańcucha dostaw baterii w USA, uzupełniając naszą lokalną sieć produkcyjną, w celu zaspokojenia potrzeb naszych klientów w zakresie baterii zgodnych z lRA" – powiedział w komunikacie prasowym Dongsoo Kim, starszy wiceprezes Centrum Zakupów w LG Energy Solution. "Współpracując z Novonix nad opracowaniem nowego źródła materiału anodowego ze sztucznego grafitu, będziemy nadal dążyć do wzmocnienia konkurencyjności naszych produktów i doskonałości operacyjnej, dostarczając produkty najwyższej jakości na świecie zarówno pod względem skali, jak i szybkości".

W USA LGES posiada już dwa samodzielne zakłady produkujące baterie, a także pięć joint venture działających lub wciąż w trakcie budowy. Południowokoreański koncern planuje jednak zmaksymalizować korzyści płynące z amerykańskiej ustawy o redukcji inflacji (IRA) poprzez rozszerzenie lokalnej produkcji baterii, a także ustanowienie lokalnego łańcucha dostaw komponentów baterii. LGES chce również umocnić swoją pozycję lidera w Ameryce Północnej. Zamierza w tym celu zwiększyć tamtejszą produkcję oraz montaż komponentów baterii, w tym elektrod, ogniw i modułów.

Australijska firma dąży z kolei do zapewnienia solidnego, zrównoważonego łańcucha dostaw dla wysokowydajnego sztucznego grafitu w Ameryce Północnej. Novonix posiada zakłady w Chattanooga w Tennessee, a jego plany ekspansji zostały niedawno wsparte dotacją IRA w wysokości 150 mln USD.

Nieformalne rozmowy na temat finansowania i wspólnego rozwoju materiału anodowego ze sztucznego grafitu, który spełnia specyfikacje LGES, południowokoreański koncern prowadzi z Novonix od grudnia 2022 roku. W komunikacie prasowym zaznaczono, że prace nad materiałem będą się odbywały w działających już zakładach australijskiej firmy w Tennessee. Partnerzy oczekują, że masowa produkcja rozpocznie się w 2026 r.

Masowa produkcja miałaby odbywać się w zakładzie Novonix typu greenfield w USA i na początek produkować 30 000 ton aktywnego materiału anodowego rocznie.

„Cieszymy się, że możemy sformalizować naszą współpracę z LG Energy Solution i ustanowić ścieżkę dla Novonix do zostania dostawcą sztucznego grafitu anodowego dla LGES w Stanach Zjednoczonych. Ta umowa demonstruje naszą wiodącą pozycję w tworzeniu łańcucha dostaw wysokowydajnego sztucznego grafitu dla przemysłu akumulatorowego w Ameryce Północnej" – mówił w komunikacie prasowym Chris Burns, dyrektor generalny Novonix.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama