reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PGZ S.A.
Przemysł elektroniczny |

PGZ rozpoczyna budowę Laboratorium Hardware-in-the-Loop

Polska Grupa Zbrojeniowa będzie miała własne Laboratorium Hardware-in-the-Loop. By inwestycja mogła się ziścić, PGZ S.A. zawarła umowę generalnego wykonawstwa robót budowlanych z firmą Hochtief Polska S.A.

W Laboratorium Hardware-in-the-Loop będą odbywały się modelowanie oraz symulacje systemów rakietowych, w tym rakiet. Duży nacisk będzie kładziony na badania w zakresie procesu naprowadzania. Jak pisze Polska Grupa Zbrojeniowa w aktualnościach, oprócz implementacji nowego podejścia do projektowania rakiet, inwestycja umożliwi przeniesienie większości kosztownych prób poligonowych, które są niezbędne w procesie rozwoju tego typu sprzętu wojskowego, do środowiska laboratoryjnego, co znacznie zredukuje koszty i przyspieszy dostawy gotowych produktów.

PGZ S.A. zarządza laboratorium HWIL, ale w przedsięwzięcie zaangażowane są również inne polskie firmy należące do grupy: PCO S.A., WZE S.A., PIT-RADWAR S.A. oraz MESKO S.A.

„Dziś znajdujemy się w kluczowym dla inwestycji momencie, jakim jest podpisanie umowy na generalne wykonawstwo robót budowlanych Laboratorium HWIL. Wybraliśmy do tego zadania doświadczonego partnera, który od strony budowlanej, pomoże nam zrealizować nasze ambicje i aspiracje w zakresie dalszego rozwoju branży rakietowej w Grupie Kapitałowej PGZ. Nowoczesne Laboratorium HWIL, wyposażone w odpowiednie systemy oraz oprzyrządowanie badawcze jest niezbędne, aby w następnych latach włączyć się w rozwój techniki rakietowej i sprostać, jako przemysł, wyzwaniom bezpieczeństwa u naszych granic i wnieść wkład w budowę zdolności rakietowych polskiej armii” – powiedział Roger Burek-Bors, kierownik projektu HWIL w PGZ S.A.

Zgodnie z umową firma Hochtief Polska S.A. będzie prowadziła prace budowlane przez 60 tygodni. Po zakończeniu prac powinny zostać przyznane pozwolenia na użytkowanie dla kompletnej infrastruktury, w ramach której – jak pisze PGZ - zostaną zainstalowane i zintegrowane urządzenia do symulacji rakiet, w tym m.in. system gimbala, przekazywane w ramach offsetu dla I fazy programu WISŁA, a także dodatkowe oprzyrządowanie badawcze, w tym m.in. specjalistycznej komory bezodbiciowej do testowania głowic radiolokacyjnych rakiet, którego pozyskanie planowane jest w ramach zobowiązań offsetowych związanych z II fazą programu WISŁA.

„Rozpoczynamy budowę projektu, jakim jest laboratorium rakietowe Hardware In-The-Loop, dla Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Możliwość realizacji tego przedsięwzięcia jest dla nas cennym doświadczeniem, ponieważ będzie to jedyny tego typu obiekt w Polsce. Cieszymy się, że HOCHTIEF Polska weźmie pośredni udział w procesie wzmacniania potencjału obronnego naszego kraju. Chciałbym pogratulować całej ekipie, która wykonała ogromną pracę, byśmy mogli realizować dla Państwa ten projekt” – mówi Tadeusz Blecha, prezes zarządu HOCHTIEF Polska S.A.

Wizualizacja Laboratorium Hardware-in-the-Loop ©PGZ via LinkedIn.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama