reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Rheinmetall
Przemysł elektroniczny |

Rheinmetall opracował innowacyjne stacje ładowania

Rheinmetall Group wraz z miastem Kolonia i TankE GmbH uruchomiło pilotażowy projekt instalacji infrastruktury ładowania w obszarze transportu publicznego miasta. Mowa nie o stacjach w tradycyjnym znaczeniu, ale o pilotażowych ładowarkach przykrawężnikowych opracowanych przez koncern.

Pilotażowy projekt na razie został wdrożony w dwóch różnych lokalizacjach na terenie Kolonii. Polega on na zintegrowaniu elektroniki ładującej z krawężnikiem, dzięki czemu element infrastruktury staje się „punktem ładowania”.

"Dziękujemy miastu Kolonia za wsparcie w pilotażowych testach naszych wybiegających w przyszłość ładowarek przykrawężnikowych, które pomagają pokonać główną przeszkodę w transformacji w kierunku większej e-mobilności, jednocześnie niemal niewidocznie wtapiając się w miejski krajobraz" – powiedział Armin Papperger, dyrektor generalny Rheinmetall. "Szczególnie doceniamy gotowość miasta do natychmiastowego wdrożenia projektu, ponieważ nie ma czasu do stracenia na drodze do nowoczesnej, zrównoważonej środowiskowo mobilności."

Infrastruktura ładowania odgrywa kluczową rolę w przejściu na elektromobilność. Celem niemieckiego rządu jest 15 milionów samochodów elektrycznych do 2030 roku. Należy więc podkreślić, że cel ten może zostać osiągnięty tylko wtedy, gdy infrastruktura zostanie rozbudowana proporcjonalnie do wzrostu liczby elektronicznych pojazdów we flocie. W przyszłości przecież znacznie więcej osób będzie musiało przesiąść się do samochodów elektrycznych, nawet jeśli nie będzie miało, ani własnego parkingu, ani infrastruktury do ładowania.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1