reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Noctiluca
Przemysł elektroniczny |

Trwa dynamiczny rozwój toruńskiej firmy technologicznej

Noctiluca S.A. ma za sobą bardzo udane miesiące. W samym tylko 2022 roku podpisała wiele znaczących umów, a teraz otworzyła nowe laboratorium w Toruniu, dzięki któremu zamierza przyspieszyć realizację zleceń.

Noctiluca tylko w 2022 roku:

  • podpisała umowę z LG na testowanie emiterów w zakładzie koncernu w Korei;
  • zadebiutowała na rynku NewConnect;
  • podpisała umowę o współpracy z firmą Inuru, która zajmuje się produkcją ultracienkich ekranów OLED, reagujących na dotyk czy dźwięk;
  • rozpoczęła realizację dostaw dla niemieckiego oddziału Inuru;
  • rozpoczęła realizację projektu dla „największego na świecie producenta i projektanta zegarków ze Szwajcarii”;
  • podpisała umowę NDA i rozpoczęła negocjacje „z największym na świecie producentem elektroniki użytkowej z USA”;
  • podpisała umowę NDA i rozpoczęła negocjacje z amerykańskim konglomeratem technologicznym.

Wszystko zanosi się na to, że i 2023 rok będzie równie udany dla Noctiluci. Od początku roku toruńska firma zdążyła podpisać umowę ze spółką TCL Technology, złożyć kolejny wniosek patentowy, a także rozpocząć negocjacje umowy MTA „z chińską międzynarodową firmą technologiczną, będącą największym na świecie producentem urządzeń telekomunikacyjnych z siedzibą w Shenzhen”.

Teraz Noctiluca otworzyła nowe laboratorium w Toruniu. Dzięki większej przestrzeni i dodatkowemu sprzętowi spółka będzie mogła obsłużyć więcej zamówień. Jak napisano w komunikacie prasowym, chodzi zarówno o rozwijane autorskie emitery do OLED-ów, jak i o realizację zamówień na zlecenie.

Toruńska spółka zajmuje się rozwijaniem autorskim emiterów nowej generacji, czyli związków chemicznych stanowiących kluczową warstwę wyświetlaczy OLED, zarówno w tych produkowanych tradycyjnie, jak i drukowanych. Noctiluca zaznacza, że rozwijane przez nią emitery będzie można wykorzystać w niemal każdym rodzaju urządzeń, m.in. w TV, laptopach, smartfonach, urządzeniach wearables, a nawet w tych z wyświetlaczem składanym, zwijanym czy transparentnym.

Spółka zdaje sobie sprawę z tego, jakie znaczenie w sukcesie odgrywa odpowiednie zaplecze laboratoryjne oraz sprzęt. 

„Już teraz jesteśmy wpisani na oficjalne listy dostawców dla producentów i dystrybutorów związków chemicznych, w tym czołowych graczy na świecie. Warto zaznaczyć, że na warstwę emisyjną 50-calowego telewizora potrzeba poniżej grama związków. Zamówienia mogą być składane w przedziale od gramów, przez kilogramy do dziesiątek kilogramów. My przygotowujemy się do tego, by móc zrealizować zarówno mniejsze, jak i te większe zlecenia” – mówił w komunikacie prasowym Mariusz Bosiak, prezes Noctiluca.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1