reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Eaton
Przemysł elektroniczny |

Trwa ekspansja firmy Eaton, również w Polsce

Założony w 1911 roku Eaton, specjalizujący się w inteligentnym zarządzaniu energią, poinformował w komunikacie prasowym, że kontynuuje rozbudowę i rozwój swojego europejskiego działu eMobility.

Postawienie na ekspansję i rozwój własnych produktów ma na celu wzmocnienie firmy w dostarczaniu rozwiązań dla pojazdów elektrycznych zamawianych przez producentów OEM samochodów osobowych, pojazdów użytkowych i pojazdów terenowych na całym świecie.

"Elektryfikacja rynków samochodów i pojazdów użytkowych wymaga nowych możliwości, by móc sprostać zmieniającej się branży" – mówił w komunikacie prasowym Mark Schneider, prezes eMobility, Eaton. "Obserwujemy rosnące, globalne zapotrzebowanie na rozwiązania dla pojazdów zelektryfikowanych, które są projektowane i produkowane w naszych europejskich lokalizacjach".

Jednym z takich ruchów była inwestycja w dział eMobility firmy w nowoczesny zakład produkcyjny komponentów energoelektronicznych we francuskim Montrottier. Etan planuje rozpocząć tam seryjną produkcję w połowie 2023 roku. 

Nie bez znaczenia dla ekspansji firmy jest zakład w Tczewie, w którym zdecydowano się rozszerzyć zdolności produkcyjne. W polskiej lokalizacji Eaton rozszerzył zatem swoje możliwości o produkcję pojazdów zelektryfikowanych. W komunikacie prasowym zaznaczono, że zdecydowano się na taki ruch, by sprostać wymaganiom europejskich i globalnych klientów. 

"Dodanie produktów eMobility do jednego z naszych czołowych zakładów odzwierciedla zdolność firmy Eaton do zapewnienia swoim klientom rozwiązań, które są niezbędne podczas przejścia z tradycyjnych pojazdów z silnikami spalinowymi na zelektryfikowane układy napędowe" – mówił w komunikacie Schneider.

Warto też wspomnieć, że w zakładzie firmy w Bonn zaprojektowano wielokrotnie nagradzaną technologię ochrony obwodów Breaktor. Oddział ten jest zaawansowanym ośrodkiem projektowania i testowania inżynierii elektrycznej, koncentrującym się na przemysłowych systemach sterowania i ochrony oraz dystrybucji energii.

Oddział w Bonn nie jest jedynym w Niemczech, w który Eaton zainwestował w ostatnim czasie. Rok temu firma otworzyła nowy obiekt biurowo-laboratoryjny w Karlsruhe, Niemcy, który służy jako baza do interakcji z klientami i usług inżynierskich. Niedługo ma zostać tam również utworzone nowe laboratorium innowacyjno-testowe, w którym będą testowane produkty energoelektroniczne, umożliwiające szybką realizację testów najnowszych produktów eMobility. 

Eaton rozszerza również produkcję eMobility w Gummersbach w Niemczech i Györ na Węgrzech, wykorzystując zakłady produkcyjne Eaton Electrical Sector.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2