reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© VIGOSystem
Przemysł elektroniczny |

Vigo Photonics otrzyma 9,3 mln zł dofinansowania

PAP Biznes pisze, że Vigo Photonics otrzyma dofinansownie do projektu mającego na celu opracowanie innowacyjnego fotonicznego systemu monitoringu zasobów wodnych.

„Innowacje dla gospodarki wodnej i żeglugi śródlądowej” to nowy konkurs Rządowego Programu Strategicznego Hydrostrateg. To w ramach tego konkursu projekt Vigo Photonics znalazł się w gronie przedsięwzięć, które zdecydowano się dofinansować.

Jak podaje PAP Biznes, powołując się na otrzymany od Vigo komunikat od Vigo Photonics, całkowita kwota kosztów kwalifikowanych projektu wynosi 23,9 mln zł, zaś wysokość dofinansowania wynosi 20,2 mln zł, co stanowi 84,36% całkowitych kosztów kwalifikujących się do objęcia wsparciem.

Należy zaznaczyć zatem, że koszty kwalifikowane polskiej spółki wynoszą 13,1 mln zł, a wysokość dofinansowania dla spółki wynosi 9,3 mln zł.

"W ramach projektu zostaną opracowane i zweryfikowane nowe fotoniczne i bezdotykowe metody pomiarowe, a następnie zbudowane autonomiczne sondy do zdalnego monitoringu wybranych parametrów jakościowych zasobów wodnych. Detekcja sygnałów (w zakresie 3-11 m) pochodzących od wybranych substancji układami do nich dopasowanymi, pozwoli na miniaturyzację, automatyzację i ograniczenie kosztów przy zwiększonym poziomie zabezpieczenia monitorowanych obszarów" – cytuje fragment otrzymanego komunikatu PAP Biznes.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama