reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ZF
Biznes |

Wolfspeed i ZF otworzą centrum badawczo-rozwojowe w Norymberdze

W ramach strategicznego partnerstwa ogłoszonego na początku tego roku, firmy ZF i Wolfspeed planują utworzenie wspólnego europejskiego centrum badawczo-rozwojowego dla układów elektroniki mocy SiC w regionie metropolitalnym Norymbergi.

Nowy wspólny obiekt badawczy uzyskał wsparcie niemieckiego rządu federalnego oraz rządu regionalnego Bawarii. Podobnie jak w przypadku planowanej fabryki układów scalonych Wolfspeed SIC w Ensdorf w Saarland, finansowanie nowego centrum podlega zatwierdzeniu przez Komisję Europejską w ramach unijnego programu Important Project of Common European Interest (IPCIE).

ZF i Wolfspeed zamierzają rozwinąć oba obiekty jako podstawę nowej europejskiej sieci technologicznej w zakresie węglika krzemu. ZF twierdzi, że budowa rozpocznie się po uzyskaniu zgody na finansowanie obu projektów w ramach IPCIEI, co ma nastąpić jeszcze w tym roku.

Współpraca ma na celu opracowanie przełomowych innowacji w zakresie systemów, produktów i zastosowań SiC, obejmujących cały łańcuch wartości, od modułu do kompletnych rozwiązań, co pozwoli na znaczne skrócenie czasu wprowadzania produktów na rynek.

Wspólne centrum badawcze skupi się na pojazdach konsumenckich, użytkowych, rolniczych i technicznych, a także na rynku przemysłowym i energii odnawialnej - co oznacza, że firma chce objąć wszystkie segmenty mobilności. Firmy zamierzają generować postępy w rozwiązaniach z zakresu elektryfikacji, takie jak lepsza wydajność, zwiększona gęstość mocy i wyższa wydajność.

"Ośrodek badawczy ma wyjątkowe znaczenie dla transformacji energetycznej i związanej z mobilnością w UE oraz wspiera strategiczne cele Europy" – mówi w komunikacie prasowym dr Holger Klein, dyrektor generalny ZF. "Ponadto, optymalizacja technologii węglika krzemu sprzyja transformacji przemysłowej i wzmacnia niezależność europejskich łańcuchów dostaw".

ZF i Wolfspeed współpracują z innymi organizacjami naukowymi i przemysłowymi, by stworzyć kompleksową europejską sieć technologii węglika krzemu. W tym celu ZF wykorzysta swoje członkostwo w Europejskim Centrum Elektroniki Mocy (ECPE) i będzie dzielić się kluczowymi wynikami badań na poziomie europejskim. Z czasem planowane jest również przekształcenie centrum badawczego w kampus elektroniki i półprzewodników.

"Ten obiekt badawczy jeszcze bardziej wzmacnia nasze partnerstwo z ZF i podkreśla nasze długoterminowe zaangażowanie w przekształcanie naszego unikalnego know-how z ponad 35 lat doświadczenia w elektronice mocy z węglika krzemu w najnowocześniejsze rozwiązania dla naszych partnerów przemysłowych" – dodaje Gregg Lowe, dyrektor generalny Wolfspeed Inc.


reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama