reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

GDDKiA zapowiada budowę 38 nowych stacji ładowania

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła wczoraj w aktualnościach budowę 38 nowych stacji ładowania na terenie Polski, a także podsumowała inwestycje w infrastrukturę związaną z elektromobilnością z 2022 roku.

GDDKiA w 2022 roku postawiło dziewięć nowych stacji ładowania pojazdów elektrycznych na Miejscach Obsługi Pojazdów, wyposażonych łącznie w 20 punktów ładowania. Dwie z nich powstało w województwie kujawsko-pomorskim, trzy w łódzkim, dwie w śląskim oraz dwie w warmińsko-mazurskim.

W aktualnościach czytamy, że w każdym przypadku operatorem stacji ładowania pojazdów elektrycznych są zewnętrzne podmioty dzierżawiące fragment MOP-u, które pełnią funkcję dostawcy usługi ładowania dla tych stacji. Zaznaczono też, że każda ze stacji powinna posiadać min. dwa punkty ładowania, w tym jeden o mocy nie mniejszej niż 50 kW, jednak docelowa moc stacji zależy od decyzji dzierżawcy. 

Na 2023 rok GDDKiA zaplanowała większe inwestycje. Do grudnia uruchomionych ma zostać 38 stacji ładowania pojazdów elektrycznych wyposażonych łącznie w 82 punkty ładowania. W tym miesiąca uruchomione mają zostać stacje na drodze ekspresowej S3 w województwie lubuskim, a także na autostradzie A1 w łódzkiem. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 13 2024 16:53 V22.3.28-1