reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Infineon
Biznes |

Infineon ma wyższe oczekiwania względem 2023 roku

Infineon Technologies uaktualnia swoje oczekiwania dotyczące przychodów i rentowności dla bieżącego, drugiego kwartału, a także dla całego roku fiskalnego 2023.

Firma twierdzi, że opiera się to przede wszystkim na odpornej dynamice biznesowej w swoich podstawowych segmentach – motoryzacyjnym i przemysłowym.

Teraz, w drugim kwartale, Infineon spodziewa się przychodów powyżej 4 mld euro. Początkowo prognozowano je na poziomie około 3,9 mld euro. Dzięki wzrostowi przychodów, pozytywnym rezultatom cenowym oraz lepszemu niż zakładano kształtowaniu się kosztów energii, marża wynikowa segmentu ma również osiągnąć poziom wysokich 20%, w porównaniu do pierwotnie prognozowanego poziomu około 25%.

Infineon szacuje również, że przychody za pełny rok fiskalny 2023 będą znacząco wyższe od wcześniej prognozowanych 15,5 mld EUR (plus lub minus 500 mln EUR). Wyższy wynik wywarłby pozytywny wpływ na marżę wyniku segmentu za pełny rok fiskalny. Spółka opiera to na założonym kursie wymiany 1,05 USD do euro w drugiej połowie roku obrotowego.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama