reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Biznes |

Gigant zamierza przejąć największego dystrybutora w Polsce

Grupa Würth, światowy lider w rozwoju, produkcji i sprzedaży materiałów mocujących i montażowych, wraz ze swoją jednostką zajmującą się hurtową sprzedażą artykułów elektrycznych, jeden z wiodących hurtowników w Europie Środkowo-Wschodniej, zamierza przejąć TIM S.A., największego dystrybutora artykułów elektrotechnicznych w Polsce – pisze TIM w aktualnościach.

Założona w 1987 roku we Wrocławiu firma pisze dalej na swojej stronie internetowej, że główni akcjonariusze, w tym prezes zarządu Spółki Krzysztof Folta, podpisali już umowy inwestycyjne, na mocy których zobowiązują się do sprzedaży swoich akcji w ramach Wezwania wystosowanego przez Grupę Würth. Jeśli akcja przebiegnie pomyślnie, grupa zatrudniająca ponad 85 tysięcy  pracowników zamierza wspierać TIM S.A. w jego dalszym rozwoju. Zgodnie z planem, spółka miałaby stać się integralną częścią jednostki biznesowej Electrical Wholesale Grupy Würth, jednak nadal działałaby  samodzielnie pod obecnym zespołem zarządzającym.

Cena akcji w Wezwaniu wyniesie 50,69 zł, co stanowi premię w wysokości odpowiednio 34,1%, 51,7% i 67,0% w stosunku do ostatniej ceny zamknięcia akcji Spółki poprzedzającej dzień ogłoszenia intencji Wezwania, 3-miesięcznej średniej ceny ważonej wolumenem oraz 6-miesięcznej średniej ceny ważonej wolumenem akcji Spółki poprzedzającej ten dzień – czytamy dalej w aktualnościach. 

Planowane Wezwanie będzie konsekwencją przeglądu opcji strategicznych dokonanego przez TIM S.A. Zebrane dane i opracowane opcje pozwoliły na dokonanie gruntownej analizy możliwych kierunków działa, z których wyłonił się jeden wniosek – partnerstwo z Grupą Würth rozpatrzono jako najkorzystniejszą opcję, w celu maksymalizacji wartości dla interesariuszy TIM S.A.

„Ta transakcja to kolejny kamień milowy w ścieżce rozwoju Grupy TIM, a zarazem potwierdzenie dużej wartości, jaką zarządy oraz wszyscy pracownicy obu spółek zbudowały na przestrzeni lat. Dołączenie do Grupy Würth wzmocni TIM S.A. strategicznie i utoruje drogę do ekspansji w nowych obszarach. Ogromne znaczenie miało dla nas to, że ustalone warunki transakcji są bardzo korzystne dla dotychczasowych akcjonariuszy, a także to, że Grupa Würth będzie wspierać dalszy dynamiczny rozwój działalności obu spółek Grupy TIM” – komentuje Krzysztof Folta, prezes Zarządu TIM S.A.

„Jesteśmy pod wrażeniem rozwoju Grupy TIM, szczególnie w obszarach e-commerce i efektywności operacyjnej. Połączenie sił na rynku dystrybutorów elektrotechnicznych w Polsce pomoże nam w realizacji naszych celów strategicznych, a także zapewni jeszcze większą ekspozycję i know-how w obszarze e-commerce. Dostrzegamy wartość TIM-u, dlatego zdecydowaliśmy się zaoferować bardzo znaczącą premię w stosunku do średniej ceny transakcyjnej z ostatnich miesięcy. O atrakcyjności naszej propozycji świadczy zobowiązanie zarządu oraz największych akcjonariuszy Spółki do sprzedaży swoich akcji. Doceniając silną kulturę korporacyjną TIM-u, zbliżoną do naszej, oraz zaangażowanie pracowników firmy w rozwój i innowacje, chcemy zadbać o to, aby TIM-u kontynuował swój wzrost, dlatego zamierzamy mocno wspierać obecne kierownictwo w realizacji wspólnej strategii” – dodaje Ulrich Liedtke, wiceprezes odpowiedzialny za międzynarodową sprzedaż hurtową materiałów elektrotechnicznych w Grupie Würth.

Jeśli chodzi o dalsze kroki, to w przypadku, gdy w wyniku Wezwania zostanie osiągnięty próg co najmniej 95% ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy, wtedy Wzywający ogłosi przymusowy wykup akcji posiadanych przez akcjonariuszy mniejszościowych TIM S.A. Po przejęciu, spółka zostałaby wycofana z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama