reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Ericsson
Przemysł elektroniczny |

Łotewski operator stawia na rozwój sieci 5G

Bite, łotewski dostawca usług informacyjno-komunikacyjnych, włączył właśnie 172 stacje bazowe 5G na całej Łotwie. Oczekuje się, że do końca roku w sieci Bite będzie działać ponad 350 stacji bazowych 5G, które zapewnią zasięg 5G na prawie 30% Łotwy, gdzie mieszka nawet 50% jej populacji.

Arūnas Mickevičius, dyrektor generalny Bite Latvija, mówi, że rozwój sieci jest strategicznym priorytetem firmy, a Bite przez najbliższe 10 lat będzie koncentrować się właśnie na 5G. Do tej pory Bite współpracowała ze szwedzkim producentem sprzętu telekomunikacyjnego Ericssonem, aby przygotować sieć do przejścia na 5G.

"Klienci posiadający urządzenia obsługujące technologię 5G będą mogli w pełni korzystać z szybkiego internetu. Należy również wspomnieć, że wraz z wprowadzeniem 5G, technologie dotychczasowych generacji mobilnych będą nadal istnieć, więc wszelkie obecnie używane urządzenia, które obsługują np. technologię 4G, wciąż będą działać jak dotychczas" – wyjaśnił Mickevičius w oświadczeniu dla mediów.

Do końca roku Bite planuje włączyć 400 stacji bazowych 5G do końca roku. Przy czym 80 stacji bazowych ma zostać wybudowanych na nowo, dzięki czemu ich liczba wzrośnie do 1067.

"Obecnie naszym celem jest budowa sieci 5G na przedmieściach, w mniejszych miastach, a także w największych miastach Łotwy, gdzie konsumpcja mobilnego internetu jest wysoka, a do sieci Bite podłączona jest duża liczba urządzeń. Do końca 2023 roku zainwestujemy 17 mln euro w rozwój sieci, z czego połowa przeznaczona będzie na rozwój 5G" – powiedział Mickevičius.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama