reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© WZŁ-1
Przemysł elektroniczny |

WZŁ-1 S.A. z kluczową umową w projekcie AŁC-T

W środę, 22 marca, Wojskowe Zakłady Łączności Nr 1 S.A. podpisały z firmą Transbit Sp. z o.o. umowę na dostawę 43 kompletów urządzeń tworzących system teleinformatyczny Aparatowni Łączności Cyfrowej – Transmisyjnej wraz z pakietem usług wsparcia technicznego i serwisowania – pisze WZŁ-1 w aktualnościach.

 AŁZ-T © WZŁ-1

Umowa, którą zawarto w środę ma kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o realizowany przez WZŁ Nr 1 S.A. projekt AŁZ-T. 

„Firma Transbit Sp. z o.o. to nasz wieloletni, niezawodny partner biznesowy w zakresie dostaw rozwiązań teleinformatycznych na potrzeby projektów wojskowych a podpisana w dniu dzisiejszym umowa jest kontynuacją dotychczasowej współpracy” – mówi dr J. Robert Kudelski Prezes Wojskowych Zakładów Łączności Nr 1 S.A.

Transbit został założony w 1987 roku. Na początku firma koncentrowała produkcję na modułowych mikroprocesorowych systemach automatyki przemysłowej TeleAstra, a jednym z największych zrealizowanych w tej dziedzinie przedsięwzięć było zaprojektowanie i wykonanie systemu centralnego sterowania i zabezpieczenie ppoż. hali lakierni kabin licencyjnych w zakładach ZM „URSUS”. 

Na początku, firma koncentrowała produkcję na modułowych mikroprocesorowych systemach automatyki przemysłowej TeleAstra, a jednym z największych zrealizowanych w tej dziedzinie przedsięwzięć było zaprojektowanie i wykonanie systemu centralnego sterowania i zabezpieczenie ppoż. hali lakierni kabin licencyjnych w zakładach ZM „URSUS”. W latach 90-tych Transbit rozrósł się i poszerzył ofertę o zestawy urządzeń, które umożliwiały budowę prywatnych sieci telekomunikacyjnych, a także o krotnice PCM i przełącznice cyfrowe. Z czasem firma zaczęła współpracować z polskim MONem, realizując dla niego zamówienia. 

We wrześniu minionego roku WZŁ-1 podpisały z Agencją Uzbrojenia Umowę na dostawę Aparatowni Łączności Cyfrowej -Transmisyjnej (AŁC-T). Jej wartość opiewa na ponad 880 mln zł, a dostawy zamówionych 43 sztuk urządzeń mają zostać dostarczone na przestrzeni lat 2024-2026.

Niedawno WZŁ-1 podsumował współpracę z amerykańskim koncernem, a także zakończyło projekt Mobilnej Platformy Kryminalistycznej jako jeden z podmiotów konsorcjum naukowego realizującego go. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama