reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Volkswagen
Przemysł elektroniczny |

Kanada kolejnym przystankiem należącej do VW spółki PowerCo

Volkswagen intensyfikuje swoje działania w Ameryce Północnej, chcąc zająć silną pozycję na rozwijającym się rynku akumulatorów do pojazdów elektrycznych.

Niemiecki koncern wraz ze swoją spółką PowerCo wybrał St. Thomas w Ontario w Kanadzie na siedzibę pierwszej zagranicznej gigafabryki Volkswagena do produkcji ogniw. Rozpoczęcie produkcji planowane jest na 2027 rok.

"Nasza strategia północnoamerykańska jest kluczowym priorytetem w naszym 10-punktowym planie, który przedstawiliśmy w zeszłym roku. Dzięki decyzjom odnośnie produkcji ogniw w Kanadzie i zakładu Scout w Karolinie Południowej przyspieszamy realizację naszej północnoamerykańskiej strategii" – mówił w komunikacie prasowym Oliver Blume, prezes Volkswagen Group.

Po Salzgitter i Walencji, zakład w St. Thomas będzie trzecim na świecie zakładem należącym do koncernu, a zarazem pierwszą fabryką ogniw PowerCo w Ameryce Północnej. Jego zadaniem będzie wyposażać BEV-y Volkswagena w regionie w ogniwa akumulatorowe. 

Należy zaznaczyć, że zakład w St. Thomas ma większe znaczenie, niż tylko strategiczne niemieckiej grupy, jest również częścią większego planu, który Volkswagen i PowerCo uzgodniły z rządem premiera Kanady Justina Trudeau w sierpniu ubiegłego roku. Podpisane wtedy Memorandum of Understanding koncentrowało się na tworzeniu wartości baterii i bezpieczeństwie surowcowym w celu promowania e-mobilności w tym kraju.

Firma twierdzi, że Kanada oferuje idealne warunki, ze względu na lokalne dostawy surowców i szeroki dostęp do czystej energii elektrycznej.

Volkswagen nie sprecyzował jednak dotąd mocy produkcyjnej planowanej gigafabryki, ani zakresu inwestycji czy potencjalnej ilości utworzonych miejsc pracy.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2