reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Infineon
Biznes |

Infineon przejmuje GaN Systems za 830 mln USD

Niemiecki producent półprzewodników podpisał ostateczną umowę o przejęciu kanadyjskiej firmy GaN Systems za 830 mln USD.

GaN Systems jest twórcą rozwiązań opartych na technologii GaN do konwersji mocy. Firma ma siedzibę w Ottawie w Kanadzie i zatrudnia ponad 200 pracowników. Jako materiał o szerokiej szerokości pasma, GaN oferuje klientom wartość poprzez większą gęstość mocy, wyższą sprawność i redukcję rozmiarów, zwłaszcza przy wyższych częstotliwościach przełączania. Właściwości te umożliwiają oszczędność energii i mniejsze rozmiary, dzięki czemu GaN nadaje się do szerokiego zakresu zastosowań.

"Technologia GaN toruje drogę dla bardziej energooszczędnych i oszczędzających CO 2 rozwiązań, które wspierają dekarbonizację. Zastosowanie w urządzeniach takich jak ładowanie urządzeń mobilnych, zasilacze w centrach danych, inwertery solarne w budynkach mieszkalnych oraz ładowarki pokładowe dla pojazdów elektrycznych jest w punkcie krytycznym, co prowadzi do dynamicznego wzrostu rynku" - powiedział w komunikacie prasowym Jochen Hanebeck, prezes firmy Infineon – "Zgodnie z naszą strategią, połączenie jeszcze bardziej wzmocni przywództwo Infineon w Power Systems poprzez opanowanie wszystkich istotnych technologii zasilania, czy to na krzemie, węgliku krzemu czy azotku galu".

Analitycy Yole, spodziewają się, że do 2027 roku przychody z GaN w zastosowaniach energetycznych wzrosną o 56% CAGR do około 2 mld USD. W związku z tym GaN staje się kluczowym materiałem dla półprzewodników mocy, obok krzemu i węglika krzemu, a także w połączeniu z nowymi topologiami, takimi jak Hybrid Flyback i implementacjami wielopoziomowymi.

W lutym 2022 roku niemiecki gigant ogłosił inwestycję ponad 2 miliardów euro w nową fabrykę w Kulim w Malezji, wzmacniając tym samym swoją pozycję na rynku. Pierwsze wafle opuszczą fabrykę w drugiej połowie 2024 roku.

„Zespół GaN Systems jest podekscytowany możliwością współpracy z firmą Infineon w celu stworzenia wysoce zróżnicowanej oferty dla klientów, opartej na połączeniu komplementarnych sił. Dzięki naszemu wspólnemu doświadczeniu w dostarczaniu najlepszych rozwiązań, będziemy optymalnie wykorzystywać potencjał GaN. Połączenie możliwości produkcyjnych GaN Systems z możliwościami produkcyjnymi firmy Infineon pozwala na maksymalny rozwój w związku z coraz szybszym wdrażaniem technologii GaN na wielu rynkach docelowych" – mówił w komunikacie prasowym Jim Witham, prezes GaN Systems.

Infineon informuje, że przejęcie GaN Systems w ramach transakcji gotówkowej zostanie sfinansowane z dostępnych środków płynnych. Transakcja podlega zwyczajowym warunkom zamknięcia, w tym zatwierdzeniom regulacyjnym.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama