reklama
reklama
reklama
© Huawei
Przemysł elektroniczny |

Huawei dostarczy technologię do jednej z największych elektrowni odnawialnych źródeł energii

W Kleczewie, w województwie Wielkopolskim, powstanie największa farma hybrydowa w Europie Środkowo-Wschodniej, łącząca elektrownię fotowoltaiczną i wiatrową o łącznej mocy 205 MW. Roczna produkcja dostarczy energię elektryczną do ponad 100 000 gospodarstw domowych. W celu rozwoju infrastruktury technologicznej elektrowni, Huawei dostarczy 710 inwerterów stringowych oraz 23 inteligentne stacje transformatorowe.

Kleczew Solar & Wind zlokalizowany jest na terenach pokopalnianych i będzie jednym z największych parków energii odnawialnej w Europie Środkowo-Wschodniej oraz pierwszym w Polsce, na tak dużą skalę, projektem łączącym technologie fotowoltaiczne i wiatrowe. Pierwszy etap budowy obejmuje budowę elektrowni fotowoltaicznej o mocy 193 MWp oraz elektrowni wiatrowej o mocy 12 MW. Zakładany roczny uzysk energii z elektrowni fotowoltaicznej to około 222 GWh, a z farmy wiatrowej około 47 GWh. Farma hybrydowa w Kleczewie będzie mogła zaspokoić potrzeby energetyczne ponad 100 tys. gospodarstw domowych.

„Huawei od wielu lat konsekwentnie angażuje się w rozwój nowoczesnej energetyki z inteligentnymi rozwiązaniami fotowoltaicznymi. Niezmiernie cieszę się, że nasze technologie mogą aktywnie wspierać zieloną transformację Polski w tak kluczowych projektach jak elektrownia hybrydowa w Kleczewie. To bardzo ważna inwestycja na drodze do pełnej dekarbonizacji polskiej gospodarki i zapewnienia całemu społeczeństwu zielonej, czystej i opłacalnej energii.” – mówi Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji w Huawei Polska.

Inwestorem Kleczew Solar & Wind jest Grupa Lewandpol; zarządcą aktywów jest Ergy, za generalne wykonawstwo i wdrożenie regulatora mocy czynnej i biernej – Renedium – odpowiada Grupa Electrum.

„Inwestycja Kleczew Solar & Wind jest zarówno zwieńczeniem wieloletniej, współpracy biznesowej, jak i ważnym czynnikiem dla dalszego rozwoju elektrowni hybrydowych. Zaufanie partnerów biznesowych: Ergy, Electrum oraz inwestora Lewandpol do naszych produktów napawa nas dumą i stanowi motywację do dalszej pracy, w imię rozwoju bezemisyjnych źródeł energii. Warto podkreślić, że inwertery Huawei jako pierwsze w Polsce otrzymały bezterminową, wymaganą certyfikację dla wszystkich inwerterów fotowoltaicznych.” – dodaje Paweł Strzałkowski, Starszy Przedstawiciel Handlowy, Digital Power, Huawei Polska.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-2