reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Mekoprint
Biznes |

Mekoprint inwestuje ponad 50 milionów koron duńskich w fabrykę

Duński koncern przemysłowy Mekoprint po raz kolejny rozbudowuje fabrykę działu Mechanics w Aalborgu i inwestuje we w pełni zautomatyzowane urządzenia produkcyjne.

Duński koncern Mekoprint w swojej największej fabryce elementów metalowych w Aalborgu, w której siedzibę ma dział Mechanics, właśnie włączył do eksploatacji nową halę o powierzchni 2400 metrów kwadratowych, wyposażoną w nowy, w pełni zautomatyzowany sprzęt produkcyjny. Mekoprint dokonał inwestycji o wartości ponad 50 milionów koron duńskich (ok. 32 mln złotych), aby sprostać zapotrzebowaniu od prototypów po średnionakładową produkcję blach i hurtowe zamówienia produktów wytwarzanych z rolek.

”Podobnie jak wielu naszych dużych klientów, my również odnotowujemy znaczny wzrost, zwłaszcza w dziedzinie zielonych technologii i automatyzacji. Musimy oczywiście nadążać za popytem. Już dziś jesteśmy jednym z największych dostawców elementów metalowych w Danii, a inwestycje w sprzęt produkcyjny sprawią, że umocnimy naszą pozycję i znajdziemy się wśród najbardziej konkurencyjnych partnerów na rynku” mówi Søren Holmboe, dyrektor działu Mekoprint Mechanics


Dział Mekoprint Mechanics zainwestował też 15 milionów koron duńskich (ok. 9,4 mln złotych) w nowoczesną, w pełni automatyczną prasę do rolek, która może produkować elementy o rozmiarze do 1,5 metra. Ponadto w celu zaspokojenia popytu firma zakupiła automatyczną wykrawarkę oraz wycinarkę laserową Amada – obie z dużymi modułami magazynowymi. Urządzenia będą eksploatowane w fabryce w Aalborgu

W 2018 roku, zakład w Aalborgu został powiększony o 2000 metrów kwadratowych. Po ostatniej rozbudowie jego całkowita powierzchnia to ponad 19 000 m². Dział Mechanics dysponuje ponadto dwoma innymi zakładami – w Danii (w Hornslet) oraz w Polsce w Wołominie – które wspólnie są w stanie realizować zamówienia od cienkich płyt po spawane rozwiązania systemowe o rozmiarach sięgających kilku metrów.

”To, że skupiamy kilka procesów pod jednym dachem, jest dużą zaletą dla naszych klientów. Chcemy, aby w jeszcze większym zakresie wybierali nas jako kompleksowego dostawcę. Dysponujemy wysoce zautomatyzowanym parkiem maszynowym i bardzo doświadczonymi pracownikami, którzy zapewniają wysoką jakość na wszystkich etapach procesu. Na przykład wykańczamy metalowe części dla klientów, przeprowadzając wymaganą obróbkę powierzchniową, w tym anodowanie, powlekanie proszkowe i powlekanie na mokro. Zapewniamy też montaż końcowy wraz z rozwiązaniem eksploatacyjnym i okablowaniem zgodnie ze specyfikacją, zarówno w Danii, jak i w Polsce. W Europie Północnej naprawdę niewiele firm może się z nami równać pod względem wszechstronności” mówi Anders Kold, dyrektor zarządzający Mekoprint.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama