reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Amkor Technology
Biznes |

Amkor i GF łączą siły, by wzmocnić europejski łańcuch dostaw

Amkor Technology i GlobalFoundries nawiązały współpracę, której celem jest stworzenie kompleksowego łańcucha dostaw na terenie UE/USA od produkcji wafli półprzewodnikowych w GF po usługi OSAT w zakładzie Amkor w Porto.

Firma GF planuje przenieść swoje linie do produkcji wafli 300 mm typu Bump i Sort z zakładu w Dreźnie do zakładu Amkor w Porto, by stworzyć pierwszy w Europie zakład typu back-end. GF zachowa własność przeniesionych narzędzi, procesów i własności intelektualnej w Porto. Partnerzy planują również współpracę w zakresie przyszłych działań rozwojowych w Portugalii.

Obie firmy uważają, że partnerstwo to przyczyni się do zwiększenia autonomii europejskiego łańcucha dostaw dla kluczowych rynków końcowych, w tym motoryzacyjnego.

„Strategiczne partnerstwo z firmą GF wzmocni łańcuch dostaw zaawansowanych rozwiązań w zakresie opakowań półprzewodnikowych w Europie i zwiększy konkurencyjne moce produkcyjne, które uzupełnią możliwości dostępne w Azji.” – mówił w komunikacie prasowym Kevin Engel, wiceprezes Amkor ds. jednostek biznesowych – „Współpraca Amkor z GF umożliwia nam znaczne zwiększenie skali produkcji i wprowadzenie na rynek dodatkowych możliwości montażu i testowania w celu wsparcia naszych europejskich i globalnych klientów.”

Dzięki globalnemu wsparciu Amkor i jej lokalnej obecności oraz narzędziom i procesom firmy GF, zakład w Porto pomoże w realizacji celów Unii Europejskiej, jakimi są zapewnienie stabilności łańcucha dostaw oraz dostarczenie nowej generacji rozwiązań dla przemysłu motoryzacyjnego i innych krytycznych rozwiązań w zakresie układów scalonych.

„GF jest nadal zaangażowana w rozwój naszego europejskiego ekosystemu produkcyjnego, aby wspierać lokalnych i globalnych klientów, zwłaszcza na rynku motoryzacyjnym. Partnerstwo z Amkor w Portugalii zapewni bardzo potrzebne usługi w UE i rozszerzy amerykańsko-europejski łańcuch dostaw półprzewodników.” — dodał Mike Hogan, dyrektor ds. biznesowych w GlobalFoundries.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama